| lollipop_6643 a întrebat:

Hi TPU... vreau si eu niste sfaturi. I-mi place de un baiat d ceva timp si as vrea sa stiu sentimentu e reciproc, La petreceri sta foarte mult in preajma mea vorbeste despre mine cu apropiatii mei. Dar sunt momente cand simt ca ma evita si uneori cand sunt in preajma lui lasa ochii in jos si nu mai spune nimic. Am incercat sa il evit o perioada deoarece am prostu obicei sa ma indragostesk de cine nu trebuie; a sesizat si m-a intrebat daca s-a intamplat ceva. plecam din grup atunci cand venea el si... la fel. Nu stiu ce sa mai inteleg. Pe scurt cand il evit eu se apropie el de mine si cand ma apropii de el simt ca ma evita. Deci ce parere aveti. C ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Dulke a răspuns:

Ofh, eu te inteleg,, pai eu zic sa afli printr'un prieten,, pe cineva din grupul tau il pui sa intrebe daca simte ceva pentru tine din ce ai spus, baiathu te simatizeaza si vrea sa te faca sa il placi acum poate e genu de baiat sa se dea la fete sau poate ca te vede copila pentru el nu stiu ce sa cred dar imi place sa cred ca te place. zambestei frumos :X, succes!

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Intresant tipulthinking Ar fi bine sa nu mai incerci sa pleci de fiecare data cand il vezi pentru ca s-ar putea sa il indepartezi definitiv.Naturaletea e cheia. Poarta-te cu el ca si cu ceilalati prieteni dar incurajeaza-l discret.Normal,are nevoie de timp, e timid dar cu tactica potrivita cred ca ar mergehee hee

| valy a răspuns:

Poi poate te place.si e si timid. dai o sansa.fiecare are cate un pic de timidatewinkingin afara de persoanele super nesimtite.

| smile a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa vezi dacca el te place sau doar ti se pare. Vorbeste cu el si spune-i ce simti poti avea noroc si el sa-te placa.Nu poti afla pana nu vorbesti cu el.Succes.fundita?happy

| laurika_3432 a răspuns:

Ceao! eu cred ca ar trebui sa il iei deoparte sa stay mai deschis de vb ca el deoarece e bine sa stii ce gandeste intreaba-l daca simte ceva pentru tine atunci vey sty ce sa faci...big grin poate ai noroc si e reciproc sentimentulbig grin multa bafta! fundita?:X

| andra_7810 a răspuns:

Pai nul mai evita si incearca sa vb cu el sa il intrebi dc te evita poate te place sau a aflat asta si nu vrea sa stea prin preajma ta clarifica lucrurile cu el.

| Rez0o a răspuns:

Pai :
1 vorbesti cu el
2)ai putea sa-ti faci un id sa te dai drept o persoana sa il "descoasa"
3)i-ai putea spune direct ce simti si cu asta basta

| byancacool a răspuns:

Buna eu cred ca baiatul acesta este timid incearca sa vorbesti cu el.Mai intai intreaba-l daca vrea sa iesiti intr-un parc pentru ca vrei sa vb cu el.Iesiti si intreaba-l daca te place si spune-i sa iti zica sincer fiindca nu te vei supara pe el daca spune ca te place atunci incearca sa il cunosti mai bine si dupa sa aveti o relatie daca spune ca nu te place atunci eu zic sa il lasi in pace si sa incerci sa il uiti. Oricum eu sper sa te placabig grin:*iar daca nu asta e pupici.Si Bafta:*

| bellaisa a răspuns:

Cred ca e timid!tongue si daca e asa, incearca sa deschizi unele subiecte, eu stiu vorbiti despre fotball, despre remi, filme si asa incet cu incetul o sa va cunoasteti mai vine, si timiditatea trece, si incep lucrurile mai "serioase"tongue.sincer eu asa fac.si eu sunt un pic mai timida dar nu las asta sa se vada deoarece stiu sa deschid unele subiecte care`mi ajuta timiditatea sa dispara tongue

| pisikmik2244 a răspuns:

Din ce spui este un sentiment reciproc intre voi doi. Tu il placi si el te place. Si zic sa vorbesti cu el deschis si pana la urma o sa ajungeti sa fiti impreuna:*