| xXx_6966 a întrebat:

Dau funda! Eu sunt un tip care nu iubeste cluburile, bautura si asa mai departe.Sunt un tip inchis in mine.Inca nimeni nu a putut sa ma cunoasca prea bine pentru ca ascund multe lucruri. Relatii de lunga durata nu pot avea nu stiu dc. Am incercat de mai multe ori dar nu iesea. Mai inainte imi placeau relatiide de scurta durata dar acum vreau si eu sa am o relati normala cu o fata. dar nu stiu daca voi reusi. Imi e greu sa-mi schimb stilul. E o fata la mine in scoala care se topeste dupa mine. Dar inca nu sunt sigur daca sa am o relatie cu ea pentru ca stiu ca va fi de scurta durata. Cel mult va tine o luna. As vrea sa-mi schimb stilul dar nu stiu cum. Voi ce ma sfatuiti?

9 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Faptul ca o tipa este "topita" dupa tine nu este un criteriu dupa care sa iti incepi o relatie.Asteapta.Asteapta pana una din fetele pe care le vezi zilnic sa aiba ceva deosebit,sa o placi in mod special. Daca tu incepi o relatie doar pentru ca poti si o tipa iti ofera ocazia asta bineinteles ca nu iti pasa si poti renunta oricand.Fa o pauza, renunta la asa zisele tale relatii o perioada mai lunga de timp si ai sa vezi ca intr-o zi o sa vezi o fata si nu o sa mai poti rezista.Ei bine relatia aia o sa dureze.
Spui ca esti inchis in tine, ca ai secrete...nu din cauza aceasta nu ai o relatie stabila ci invers.Din cauza relatiilor instabile esti inchis in tine.Nu poti sa iti pui increderea in tipa ce este topita dupa tine trebuie sa si tii la ea, sa ai incredere in ea...trebuie ceva mai mult si acest ceva il primesti doar in timp.

| Prefersanu a răspuns:

Faptulca nu iesi in cluburi nu bei nu fumezi si asa mai departe inseamna ca esti matur si ca esti capabil de o relatie serioasa. Daca le iubeai pe alea de mai sus era o problea pentru ca nimeni nu vrea sa stea cu un betivan sau golan asa mai departe.Deci...concluzia este ca bun de relatie stabila esti mai ramane doar sa iti doresti tu sa poti si sa dai de persoana potrivita. Succes

| Nolkyz a răspuns:

Nu incepe asa... "aa ca vai sigur va fi de scurta durata bla bla". incearca... nu ai nimic de pierdut.

| Rill a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti schimbi stilulhappy Oare nu te simti mai bine stiind ca esti tu insuti? Daca nu iubesti cluburile si bautura nu este un lucru rau, ba chiar din potriva. Daca nu ai avut o relatie de lunga durata inseamna ca nu ai gasit fata potrivita. Nu ai de unde sa stii ca relatia cu fata din scoala ta nu o sa mearga daca nu incerciwinking. Dati-va o sansa, nu o sa pierzi nimic. Mult norochappy

| AlexaMarina a răspuns:

Multi ne lovim de acelasi sentiment, teama. Teama de faptul ca suntem putin diferiti. Daca tineretul din ziua de azi se axeaza doar pe cluburi nu inseamna ca trebuie sa fi si tu la fel, sau sa iti schimbi stilul de viata.Gandeste-te ca fata care zici ca te place, poate apreciaza la tine chiar faptul ca esti mai linistit.Eu zic sa incerci o relatie cu ea. Faptu ca tu iti doresti o relatie normala e de ajuns.Intotdeauna exista o prima data. Poate acum e momentul tau sa ai o relatie frumoasa si de lunga durata.Incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca-i place asa cum esti? dar daca va reusi sa te faca sa te schimbi? daca este rabdatoare si te intelege? fiecare floare are umbra ei.esti introvertit.inteleg.dar omul mai face si compromisuri mai si risca, asa e viata.esti tanar, nu mosneag posac care nu are nimic de oferit, decat rautate si frustrari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O tu, aici erai Romeo.
Da te inteleg, o fi plictiseala, monotonia sau poate te saturi de aceiasi fata.
Eu zic ca nu ai iubit pe nimeni pana acum si na, nu ai cum sa stai mult cu o persoana pe care nu o iubesti.
Si nu incepe cu nu pot, nu stiu si sunt sigur ca va fi asa. Gandirea asta " pozitiva " nu te ajuta cu nimic, fi mai optimist sau traieste clipa si bucurate.

| lexz a răspuns:

Da-i o sansa, nu-ti pierde interesul pe drum, da tot ce ai mai bun din tine si mai ales, ai grija ce spui si cum te comporti. Cu multa atentie, doua persoane se pot schimba reciproc.

| andytuu a răspuns:

Eu spun sa nu gandesti asa...ca va fi de scurta durata.bla bla.si eu eram la fel.dar crede-ma ca o relatie te va schimba foarte mult.pana m-am decis ca vreau o relatie.si am stat cu acea pers 1 an si 8 luni.la inceput si eu avusesem numai relatii de 2-3 saptamanahee hee.dar acum.de accea zic.lupta daca vrei sa obtii cv nu te da batut asa usor ca sa nu regreti apoiwinking.sa asc sfatul meu ca nu o sa ti para rauhappy