| Alexyne a întrebat:

Salut, de 8 luni incerc sa raman insarcinata dar nu se intampla, contactele sexuale sunt mereu neprotejate si toate cu finalizare inauntru...Am 25 de ani, logodnicul 30 si ne dormin mult un bebe deoarece am vorbit de multe ori chestia asta. Merg destul de des la ginecolog si mi-a spus ca suntem tineri si avem timp, dar cum eu am uter retrovers e mai complicat, doar ca in 8 luni de zile mi se pare o problema si incep sa intru in panica. Luna asta o sa faca si el o analiza nu mai stiu cum se numeste, dar eu ce analize ar trebui sa fac si cam cat ma costa sau trebuie sa iau ceva pastile de fertilitate?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti face un tratament cu extract de Branca Ursului, este foarte eficient si multe femei au ramas gravide dupa asta.

| sofisis a răspuns:

Daca ai uter retrovers, indicat ar fi sa gasesti un medic care sa iti indice POZITIA in care ai putea ramane gravida.

| Vreausapot a răspuns:

Sotul s-ar putea sa nu fie fertil daca incercati de atata timp si inca nu se intampla fericirea.Cel mai bine este sa mergeti impreuna si sa va faceti analize

| Elenabalan888888 a răspuns:

Daca ai uterul retrovers nu vei putea tine sarcinile...imi pare rau sa iti spun insa sora mea are la fel si a pierdut 3 sarcini din cauza asta. Trebuie sa faci serclaj apoi sa ramai insarcinata. Altfel bebele nu o sa stea acolo. O zic din experienta traita in familia mea

| Alexyne explică (pentru Elenabalan888888):

Mama mea are la fel si a dus 3 sarcini la bun sfarsit deci nu mi se pare o problema...sora mea mai mare la fel si si ea a dus 2 sarcini, plus ca medicul a spus ca cu cresterea sarcinii uterul se intreapta deci nu e o problema doar ca raman mai greu atata tot.