| Kleb a întrebat:

De ceva timp m-am imprietenit cu o fata cu 2 ani si jumatate mai mare decat mine(eu am 15 iar ea 17 si ceva) Problema e ca ea mi-a spus intr-o zi ca...chiar ma place, adica in ochii ei sunt dragut laughing si caracterul meu etc, DAR a zis ca sunt cam micut ca ar fi stat cu mine sad ce sa fac sa o conving sa stea cu mine? Problema e doar la varsta, nu e mai inalta ca mine, sunt cu 10cm mai inalt ca ea

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Daca te place cu adevarat-nu ca pe un amic- varsta nu va conta absolut deloc crede-ma. Arata-i ca esti matur in gandire, fii sigur pe tine cand sunteti impreuna nu timid si ezitant. Totusi nu forta nota mai degraba lasa lucrurile sa vina de la sine. Creeaza o atmosfera placuta cand va intalniti, da-i senzatia de siguranta si fii atent cu ea. Surprinde-o din cand in cand cu un gest frumos, complimenteaza-o, fii spontan.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Insista, persevereaza, incearca sa fii cat mai mult in preajma ei, discuta cat mai des si cat poti de mult si multe cu ea. Rabdarea si perseverarea reprezinta virtuti care la un moment dat pot sa ofere satisfactii nebanuite. Succes!

| LPCTSTR a răspuns:

Stai la locșorul tău și nu-i crea probleme.

| CodrutElian1990 a răspuns:

De regula - in adolescenta - fetele se maturizeaza mai repede decat baietii, de aceea ele prefera barbati mai mari ca ele (se intampla si cand persoanele sunt adulte, dar numai pana la o anumita varsta, de la care femeile prefera tinerii). Aici cu atat mai mult, cu cat u esti mai mic decat ea, este ceva anormal pentru ea.
Cauta-ti o alta fata, de varsta ta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Chiar esti cam prea mic pentru ea. Despre ce vrei sa discute cu tine? Despre masinute? Despre ce prieteni imaginari ti-ai mai facut recent?
Intreab-o peste vreo 4-5 ani, cand te vei mai maturiza.

| Kleb explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Misto tentativa de glumawinking nu va inteleg pe astia ''mai mari''...cica masinute de parca tu n-ai fost la varsta mea

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Kleb):

Daca am fost la varsta ta ce? Tu doar te faci de ras, fiindca esti imatur si vrei sa iti faci sperante cu o tipa care gandeste ceva mai matur.

| Kleb explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ma fac de ras ca ce? Ca incerc macar sa stau cu o fata si nu sa imi ratez sansa ca prostul? altii nici n-au curaj sa priveasca fetele in ochi...

| PuținConteazăNumele a răspuns:

Adevărul e că te place, dar nu mai mult decât un prieten, doar te aburește cu "ești prea mic", dacă te-ar fi plăcut în felul acela nu ar fi pus foarte mult accent pe vârstă. Welcome to friend-zone.

| Kleb explică (pentru PuținConteazăNumele):

Oh *** laughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

Daca l-ar fi placut "in felul ala", ar fi fost si ea o imatura. Cum fetele se maturizeaza mai repede, e de inteles de ce nu il place "in felul ala". Tu ai sta cu una in care exista un gol de gandire? Sau pentru tine conteaza numai sa dai la buci?

| PuținConteazăNumele a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Mai bine taci, serios, la tine și o muscă cred că e imatură