| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

De curand a aparut o fata noua in viata mea si o plac destul de mult. Avem chestii in comun, suntem crescuti oarecum la fel si ne intelegem bine la job, pentru ca si lucram impreuna, dar e doar remote, ca nu ne-am vazut inca laughing. Urmeaza totusi sa iesim la o plimbare, i-am propus si a accepat.
Ea este iesita destul recent (aprox 5 luni) dintr-o relatie destul de lunga si nu stiu daca este complet vindecata. Cum ar trebui sa ma comport sau la ce sa fiu atent ca sa nu cumva sa fiu bagat in firendzone?
Si cum as putea sa imi dau seama daca ma place (ca iubit) sau nu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii tu insuti, asa cum esti: atent, delicat, politicos si rabdator, ca sa vada ca o placi, o intelegi si vrei ceva frumos cu ea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Cum ar trebui sa ma comport..."
Ca un om. Scoti varianta ta de interviu. Iesiti ca sa aflati chestii despre voi, nu iti face nimeni disectie, chill.
Ca e vindecata sau nu, ca te place sau nu, sau daca te baga in friendzone, nu ar trebui sa iti pese. Tu te duci acolo sa cunosti fata.
Nu poti influenta modul in care te percepe ea, de aia nu trebuie sa te stresezi. Nu orice prima intalnire duce la o relatie, nu te pune sub presiune aiurea. Sunteti colegi, e bun si friendzone-ul. Se poate iesi de acolo lejer.

| Crackman a răspuns:

Trebuie oarecum sa iti faci simtita intetia de boyfreind dar sa nu agasezi sau bagi pe gat.
Atata timp cat primesti feedback ok de la ea mergi mai departe daca nu bafta.
Incepe ca nu sunt pregatita, ii zici bafta din momentul ala esti cam in zone maro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ieșiți împreună și o să vă cunoașteți mai bine.