| anonim_4396 a întrebat:

Salut,de curand am inceput sa vorbesc cu o fata pe Facebook (am vorbit si in realitate dar este cam timida si mno)in fine ne-am atras unul de celalalt.Parintii mei au aflat imediat si mi-au spus ca nu pot sa fiu cu ea, pentru ca eu am 18 si ea aproape 15 si imi spun ca ea este prea mica pentru mine si parintii ei ma pot da pe mana politiei, iar eu sa am probleme mari.Ai mei imi spun ca trebuie sa termin scoala, sa iau carnetul si nu trebuie sa imi stea capul la ea....nu e un lucru rau, le pot face, dar daca mie imi place de fata aia si ea ma place, iar parintii imi interzic, ce mai pot face sau ce pot sa fac in viitor ca fata nu mai vrea sa vorbeasca cu mine acum ca a aflat ca nu pot fi cu ea? sad Tin cont ca nu ma gandesc la relatii sexuale, nu imi sta in fire, dar totusi sa iesi cu ea si sa te simti bine cu ea.Nu stiu astept raspunsurile voastre si niste sfaturi bune. P.s nu am mai avut pana acum o relatie. Funda!
Sper ca sa inteles...nu stiu cum sa povestesc altcumva, sunt nou pe TPU.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ea este intr-adevar mult prea mica si daca parintii ei afla si te dau pe mana Politiei, faci puscarie intre 3 si 10 ani.
Nu glumesc! Corputia de minore se pedepsteset la fel de grav ca si intretinerea de raporturi sexuale cu un minor mic, ori ea asta este, sub 16 ani este minor mic.

| Gabriell98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Chiar daca nu intretin relatii sexuale cu ea pot avea probleme?

| Cristyan_Doru_1984 a răspuns:

Nu are ce sa iti faca atata timp cat nu ai relati sexuale,,, invit-o la un film in parc undeva spune-i ce simti ca este femeia visurilor fara sa stie nimeni timpul le rezolva nu renunta usor bafta