| Alphahkbg a întrebat:

Salut.
Deci de cand am intrat la liceu si fac naveta am observat ca o fata cu care fac acelasi traseu dus/intors(exceptand liceul) se tot uita la mine adica de exemplu cand coboram si o las sa o ia inainte se intoarce spre mine se uita 2/3 secunde apoi mai merge si se uita din nou si asta de fiecare data minim de 2 ori si stiu ca o data o femeie cu care mai statea ea de vorba(ca facea si ea naveta de dimineata) a facut exact la fel ca ea, dar oarecum mai discret. Sau o data la magazin cand a intrat sa isi ia inghetata s-a uitat cu capul in congelator pana am plecat eu, tot o intreba pe vanzatoare ce arome are si aia i-a zis toata lista laughing
(Asta sa fie ca o descriere).
Deci ma gandeam ca o fi timida dar practic daca era nu se mai uita asa de "discret" la mine dar oricum nu am vazut sa o bage un baiat in seaman sau sa vorbeasca cu cineva de varsta ei(nu fac boboacele decat cateva din anul 2 naveta cu trenul ca na...)
Si nu stiu cum sa actionez daca e timida sa sa ma bag in seama cu ea ca mai apoi sa-i zic sa iesim sa nu o sperii ca am mai avut colege de genu, ce sa fac cum sa actionez?

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

S-ar putea ca fata aia sa te placa, bag-o in seama si vezi daca e genul tau.

| Alphahkbg explică (pentru MihaiNicu23):

Deducerea ca ma place a fost partea mai usoara dar nu stiu cum sa intru pe fir cu ia cand sunt in tren ca pe drum nu prea am cum ca na drumul practic e sina de tren, ca asa sa merg la ia sa o intreb mai intai da ca e liber(langa ia) apoi sa o intreb da ca nu e cum-va de la liceul...(intentionat zic la unu la care nu e) ca misa parut ca te-am vazut si apoi cand o sa zica ca nu ii zica ca misa parut ca tu erai si dupa ii zic apropo sunt alex.....si asta tot penibila mise pare
Faza e ca nu prea sunt je expert in a vorbi cu fetele de care imi place si mie ca ma cam pierd la inceput mai ales da ca e sa si facem cunostinta de inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți spun eu cum să acționezi - repede, până nu-și pierde interesul. Încă mai ești pe val. Succes!

| Alphahkbg explică (pentru anonim_4396):

Bun sfat de actionare ma laughing
Nu iti pierde interesul(exceptand cele care iti schimba baieti ca pe haine sau unu pe an, nu e genu ala oricum) mai ales da ca le si bagi in seama indirect prin contactul vizual cand se uita la tine si le zambesti si te uiti direct in ochi ei asta mai mult le face sa fie mai atrase de tine.