| Alphahkbg a întrebat:

Hei cum sa intri cu o fata pe care nu o cunosti in vorba.
Ca tot am intrat la liceu fac naveta cu trenul pleaca odata cu mine si vine adica na program de dimineata si asa am mai vazut ca se mai uita la mine bine si eu find inteligent cand ma uitam la ia si observam dupa ca ma vede si ba ca ma uit la geamul lateral ba ca imi iau ceva din geanta...
Observ ca e o fire asa o fire mai timida adica gen e din acelasi loc ca mine si cand merg in tren ia nu mai vorbeste cu alti baieti sau sa se uite la ei observ ca ii place mai mult sa invete
Cand ne mai intalneam pe strada(mai rar) observam ca iti intorcea privirea inspre mine deci... nu prea stiu cum sa interpretez si na da ca ma baga asa in vorba trebuie sa am un inceput pe care nu il gasest ca na nu merg ca ultimu cocalar prazit si ii zic hey fata ce mai faci laughing...
Sfaturi idei ceva aveti :?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu-ți mai feri privirea atunci când te privește. Faptul că îți ferești privirea indica că ești timid. O privire bine directionata dublata de un zambet face o persoana de pana la 8 ori mai atractiva pentru sexul opus.
Începe prin a o saluta atunci când o vezi. In timp în functie de imprejurari iți vor veni și idei de discuții.

| Alphahkbg explică (pentru Lioana):

Nu ar trebui mai întai să stie măcar cum ma cheamă adică sa ne cunoastem ca sa o salut?
Nu mai simplu îi zic neața cand o văd ca tot îs de dimineață?

| Lioana a răspuns (pentru Alphahkbg):

Nu. Saluta-o pur si simplu!