| NonZarek a întrebat:

Salut, este adevarat ca prima relatie adevarata cu o fata nu va tine, ma refer la prima relatie de iubire, am auzit de la mti ca spun ca, daca vei fi impreuna pentru prima data cu o fata nu va tine pentru ca asa e in viata, este adevarat?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu stiu daca functioneaza peste tot.Stiu barbati ce s-au insurat cu prima iubire si au copii si sunt inca impreuna.
Eu nu am avut norocul asta si am stat 8 ani si ne-am despartit.Credca secretul sta si in varsta.Cu cat esti mai copil cu atat alegerea e mai gresita.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da, asa este in cele mai multe din cazuri.

| HazelEyes77 a răspuns:

Din pacate cam asa stau lucrurile...nu dureaza o viata oricat de indragostiti ar fi cei doi si oricate juraminte de dragoste si ar face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc 2 prieteni care au avut prima relatie si tot se mentin si acum de ani buni, totul Depinde si de tine am observat ca relatiile se destrama in majoritatea cazurilor din cauza baietilor neexperimentati cu fetele, când vorbesc de experientã zic de control asupra relatiei din partea lor, nu o lasã pe fatã sa-i controleze toate faptele.
Mai ales cã incep sa testeze si sa manipuleze pentru a vedea dacã baiatul este intr-adevar demn sau nu. Cam asta se intamplã când pici testul sau te poate juca pe degete, relatia se cam destrama.

| hgcl a răspuns:

Tine, frate. Depinde mult de ce vor ei.
Eu mi-am vazut prima mare iubire in urma cu 4 ani, intr-o dimineata cand mergeam la liceu, si al drecu de rau m-a lovit dragostea, si culmea, si pe ea a lovit-o. Asta numesc eu dragoste la prima vedere, si acum dupa 4 ani, suntem bine, ne iubim, ne respectam si nu avem timp sa ne plictisim unul de celalat... si daca ar fi numai dupa mine, as vrea s-o stiu sotia mea.

| gălbenea a răspuns:

Verișoara mea de 30 ani si-a intalnit sotul la 14 ani. Conteaza si varsta in care are loc prima relatie, daca sa zicem o intalnesti la 11-12 ani, esti mult prea tanar sa vrei sa stii ce vrei si sa poti intretine o relatie