| Gogoasa24 a întrebat:

Salut, este normal ca după dezvirginare la băieți sa ma usture când decalotez penisul? A curs și sânge dar ața nu s-a rupt

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se intampla destul de rar ca in cazul dezvirginarii baiatilor sa apara probleme de natura celor descrise de tine. Este indicat sa folosesti unguent cu extract de galbenele sau Fluocinolon, cu care sa ungi pielea fina care acopera suprafata glandului penian (capul penisului) cateva zile, pana va dispare senzatia de usturime. Ata penisului, adica frenul penian in termen medical, in cazul a cel putin 8 din 10 barbati dupa inceprea vietii sexuale ''ata'' ramane intreaga, nemodificata, probabil putin mai intinsa, insa va ramane la locul sau pana la sfarsitul vietii barbatului. Sanatate!

| Guessxnike a răspuns:

Da,dezvirginarea e dureroasa si pentru baieti