| Denis2706 a întrebat:

Salut eu si prietena mea am facut sex ultima daca cam acum 3 luni, pana acum i-a venit stopul de 2 ori, asteptam sa ii vina si asta din a 3-a luna. Crede-ti ca exista vreun risc sa sa nu ii vina a 3-a luna? Ea zice ca e totul ok nu are dureri, varsturi sau altele. Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici un motiv care sa provoace intarzierea sau sa impiedice producerea menstruatiei. Cele 2 menstruatii anterioare anuleaza posibilitatea existentei unei ipotetice sarcini ce s-ar fi putut produce dupa actele sexuale petrecute cu 3 luni in urma.

| Denis2706 explică (pentru corbulalbrosu):

Pana acum 2 luni a facut vreo 2 teste si amandoua negative. Deci sa imi iau de grija, multumesc frumos @corbulabrosu

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Denis2706):

.Am dat acest raspuns si am sa-l repet inca o data si ori de cate ori va fi nevoie : ""Menstruatia se porneste DOAR in cazul in care ovulul existent in ciclul menstrual anterior NU A FOST FECUNDAT si in consecinta nu s-a format o sarcina.Menstruatia reprezinta in fapt INCEPUTUL UNUI NOU CICLU MENSTRUAL, in consecinta prin menstruatie se elimina fostul ovulul care a "murit"/s-a degenerat fiindca nu a fost FECUNDAT, impreuna cu endometrul formatiunea in care ar fi urmat sa se implanteze ovulul prin procesul de NIDATIE pentru a se instala/forma o noua forma de viata.Prin eliminarea fostului OVUL si al ENDOMETRULUI prin menstruatie dispare orice posibilitate de sarcina.

4 răspunsuri:
| Flav1a a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia pana acum si nu are alte simptome, nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.

| KittyKernel a răspuns:

Spune-i sa merarga la ginecolog, creca o ramas gravida.
Altfel ar trebui sa...
In orice caz asta e singura varianta