| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi ce ati alege un baiat foarte inteligent si timid sau unul slab cu inteligenta dar mai indraznet si poate ca arata mai bine?

Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Inteligenta nu moare! frumusetea da! decat sa ma mandresc ca am un frumos langa mine iar cand deschide gura sa zica ceva se face de cacao, mai bine un inteligent timid! nu m-as plictisi langa un astfel de om!
deci sunt pro inteligenta!

| schlau a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Ma lasati cu dastea.Asa spun toate si cand e de o relatie ceva, tot la baiatu cu masina se duc.Nu mai ziceti, ca asa sunt majoritatea fetelor frumoase.Zic frumoase pentru ca ele considera ca vor avea un baiat frumos, cu bani si cariera.Mai stiu pe una, e cat dulapu si il viseaza pe Dorian Popa.Toate rasapunsurile la intrebarea asta suna cam asa:nu conteaza cum arata.Zi-mi tu daca ai vazut un slabanog langa una care arata ca Angelina Jolie(si fara sa fie plin de bani). Cand e vorba de teorie''baiatu care ma intelege, nu conteaza cum e pe afara.Conteaza sufletu'' si in realitate tot la ala frumos trageti(chiar daca nu e plin de bani).

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

As alege baiatul inteligent si timid

| micutsa19 a răspuns:

Nu la toate vei gasi acelasi raspuns,,,totul difera de la o persoana la alta,,,uite de exemplu eu daca sunt mai timida il aleg pe cel timid sau chiar daca eu sunt timida il pot alege pe cel mai indraznet astfel imi va alunga si mie timiditatea sau invers cine stie depinde si de cum arata fiecare, toti au ceva aparte, si acum toti or sa spuna ca interiorul conteaza, dar de fapt sunt morti dupa ambalaje e ok frumusetea se pierde, da dar pana atunci ne putem mandri cu ea nu? acum totul depinde de ea ce si cum poti fi tu frumos si inteligent si toate ale insa daca nu stii sa te comporti cu o fata toate astea isi pierd farmecul deci nu totul se rezuma la inteligenta si aspect...trebuie sa stii si cum sa te comporti sa iti pui in valoare ceea ce ai, ceea ce esti

| EnvyU a răspuns:

Fetele aleg pe ala destept in casa si ala frumos in pat, sau cum sa zic eu, sot si amant happy. Chiar daca vor nega nu se pot multumi doar cu unul.

| Jackul336 a răspuns (pentru EnvyU):

Pai ala daca nu se prinde ca ea are inca un as in maneca nu mai e asa destept

| mimiwewem a răspuns:

Toți băieții sunt speciali în felul lor de a fi. Nu contează cum arată. Important e să știe cum să se comporte! să o înțeleagă, să o alinte, să o iubească. Eu una aș sta și cu un "prăpădit". Dar dacă mă iubește, e tot ceea ce contează! Viitorul ni-l facem amândoi!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Depinde cata siguranta preferi pentru viitorul tau.Frumusetea trece, iar uneori indrazneala echivaleaza cu tupeul.Inteligenta gaseste mereu calea optima de rezolvare a oricarei situatii.

| Raiiiisa a răspuns:

Un baiat inteligent va stii intotdeuna cum sa se ingrijeasca si cum sa atraga atentia si va stii cand sa fie timid si cand indraznet.
Decat un baiat bleg pe care sa nu te poti baza, mai bine unul cu un caracter tare si hotarat care sa stie ce vrea de la viata.

| xClementine a răspuns:

Baiat foarte inteligent si timid, nicidecum un maimutoi tupeist. Prietenul nu este pe post de caine, sa-l scot pe strada ca sa-l/sa ne admire lumea. In primul rand, trebuie sa poti purta o conversatie cu persoana respectiva, in limita cunostintelor ambelor parti, cum altcumva sa ai sansa s-o cunosti? Frumusetea aia e trecatoare, la fel si timiditatea. Timid poate fi la inceput, cand te obisnuiesti cu o persoana, te lepezi si de obiceiuri de genu', ne cunoastem mai bine si tot felul.

| floryynnel a răspuns:

Depinde de tine, tu faci decizia nu noi happy
Tu ii stii pe amandoi, stii langa care ai vrea sa fii in general, nu noi.
Acum toate fetele prefera baiatu timid si foarte inteligent...dar in realitate mai mult de 1-2% din ele nu fac alegerea asta. Teoretic, toate il aleg pe cel timid si inteligent, dar practic aproape nici 1 nu face alegerea asta.

| Nixs a răspuns:

Nu vreau sa ma injurati pentru parerea mea. Dar eu aleg indraznet si care arata mai bine...adica nici sa ia 3-4 la teste.dar pentru mine 7-8 e bine. in cazul meu plac un baiat cum l-ai descris tu.dar care ia 8-9. (parerea mea)

| weareinfinite a răspuns:

Un băiat inteligent si timid. Nu e niciodată bine sa fii prea indraznet. Băieții timizi sunt, in general, cei mai intelegatori si mai atenti.

| dariana17 a răspuns:

Eu cred ca fiecare alegem ceea ce ne place degeaba avem un anumit criteriu daca ni se pune pata pe ceva e al nostrulaughingimportanta e intelegerea dintre parteneri

| Kiddu4Strange a răspuns:

Asta nu prea conteaza, dar eu as alege prima varianta...happy

| Nan11 a răspuns:

Pai pentru ca si eu sunt slab asi zice cel slab da nu te lasa inselata de aparente, cunoaste-i mai bine si vezi care tine mai mult la tine

| pisycutzaa a răspuns:

Cel slab cu inteligenta dar mai indraznet si care arata bine.Deoarece nu prea ma omor cu inteligenta...

| schlau a răspuns (pentru pisycutzaa):

Cel slab care arata bine?! Se vede cat de mult iti folosesti capu'. Daca e slab cum naibii sa arate bine?! Daca nici cureaua nu-l ajutat sa-si tina pantalonii, ti se pare ca arata bine?