| AmedeeaBeea a întrebat:

Salut! Iau anticoncepționalele Belara, care sunt șansele să rămân însărcinată daca o fac neprotejat? Momentan nu ne dorim un copil și sunt extrem de stresata sa nu rămân însărcinată, cu toate că iau pastilele in fiecare zi la aceeași oră și până acum nu am uitat niciuna.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rolul antinconceptionalelor este sa suprime ovulatia, ca sa nu ramai gravida.
faptul ca iei zilnic pastilele la aceeasi ora, te asigura ca nu vei putea ramane gravida.

Atentie, anumite medicamente si antibiotice scad efectul anticonceptionalelor, putan dsa ramai gravida pe perioada cat iei acele medicamente.
De aceea este recomandat cand iei si alte pastile, sa nu ai sex deloc, sau sa folosesti si prezervativul, ca masura sigura, impotriva unei sarcini.

| relian a răspuns:

Grele de tot, sa nu faci copii niciodata,. e mai bine pentru planeta laughing decat sa afci copii ca si tine, mai bine lipsa.
Ce intrebare este asta, daca iei anticonceptionale poti ramane insarcinata?
Mai esti si stresata pe deasupra laughing oare cum faci sex, tot asa stersata laughing cand teo vedea asa masculu stresata, ii moare la intrare, numa chef nu mai are ala

| Emilian65 a răspuns:

Nu poți rămâne gravida dacă folosești anticoncepționale.

| careestefazafrate a răspuns:

Nu mai sta cu cracii în sus și așa nu o sa rămâi însărcinată!

| AmedeeaBeea explică (pentru careestefazafrate):

Când a stat mami tau a fost bine