| Waffen18 a întrebat:

Salut Imi place de o fata care o cunosc de un an si ceva, sunt innebunit dupa ea mort mai bine spus. Am incercat sa vorbesc cu ea si am reusit, vorbeam aproape in fiecare zi dar am incercat sa nu par disperat dupa ea asa ca vorbeam de 2 ori pe saptamana. Pot sa va spun ca nu era plictisita de mine, adica puteam sa vorbesc cu ea oricand, orice Ba chiar cand iesea imi spunea Hai ca mai vorbim pe la 10 daca esti. Bun. dar eu trebuia sa incep mereu conversatiile si sa o salut ( ea nu ma saluta daca eu nu o faceam primul ) adica mai rar, din an in paste. Nu am mai vorbit de o luna si ceva pentru ca ma saturasem sa raman fara subiecte pnm, incerc sa uit de ea, incerc sa ma feresc de ea, sa nu dau fata in fata cu ea ( suntem in aceeasi scoala si sta la o strada mai incolo de locuinta mea )... Nu pot sa o uit, e ca o boala pentru mine, cand incerc sa o uit mereu ma gandesc la momentele petrecute cu ea... Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-ai impus singur o linie de conduita care intra flagrant in contradictie cu ceea ce vrei tu,intr-adevar.
Continua sa vorbesti cu fata,din moment ce ti-e asa de draga!
Invit-o la plimbare,la film,la pizza,amical! Apropie-te de ea!
Ce inseamna sa ramai fara subiecte de discutie? Eu sunt maritata de-o viata si tot n-am terminat ce am de vorbit cu sotul meu,tu cum ai reusit?
Nu te mai pierde,fii firesc si natural, fii tu si da-i atentie, nu sta sa te chinui, doar asa va reusi si fata sa te cunoasca si vei afla daca ai sau nu sanse!
Acum stai si fierbi singur pentru ca ai obosit de propriul tau joc, da-l incolo si comporta-te liber!

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te feri de ea. Mai bag-o in seama cu apropo-uri de genul "hey, mai traiesti?", vezi ce atitudine are fata de tine, incearca sa petreci ceva timp cu ea in afara internetului, spre exemplu in drum spre scoala, cauta ceva prieteni comuni... Apropie-te de ea mai mult fara s-o sufoci, daca tot o placi. Daca ramane indiferenta, vorbeste si tu cu ea ca si cu o vecina, iar in timp o sa scapi de sentimente.

| darriya a răspuns:

Si care ar fi motivul sa incerci s-o uiti? atata timp cat ea nu ti-a facut nimic rau,posibil sa fie timida,de ce nu iesi cu ea undeva si-i spui ca-i vrea s-o cunosti mai bine,si ca-ti place de ea,ramai fara subiecte pentru ca tu ai vrea sa-i spui ca esti "mort"dupa ea si altele legat de dragostea pe care i-o porti, sa dai drumul sentimentelor pe care le ai pentru ea, si te-ai saturat sa-i spui numai "baliverne"vrei sa treci la "actiune", pai atunci treci spune-i in fata ca doar nu te omoara, tu ce astepti sa vina ea la tine disperata? lol esti baiat fa primul pas.

| Zeref a răspuns:

Ramai fara subiecte a? laughing)))))) mi-a sarit mancarea din gura laughing)))) si e ca o boala a? Stiu cum e amice.Dar stii tu femeilor le place sa faca un singur joc:Cand simt ca, cauiva ii place de ea arata un pic de indiferenta dar nu prea mult, gen : nu-mi place de tine dar daca te chinui un pic s-ar putea sa reusesti.Asa patim noi si suntem mai naivi, dar sa stii ca in final se intampla ca, dupa ce noi ne lasam pagubasi si ele vad ca ne pierdem interesu vin ele si zic asa( cele care sunt de treaba si recunosc):" Stiiiiiiii baiiiiiii mie chiar imi place de tine dar atunci nu eram sigura pe mine si nu stiam ce vroiam.Nu ma judeca si nu ma intelege gresit.Am avut si probleme( acasa, dragoste, prieteni, CEA MAI BUNA PRIETENA S-A CERTAT CU EA... FFFSSS, si altele) si am observat ca tie iti placea de mine dar...mnahhhhh."Si le merge pretenas si ne inmuiam si picam.Intreaba-te ce ai castigat si ce ai pierdut.Esti oare primul la care face? Sau este genul ei? Daca pici te ia de fraierica si limbuta.Da-le naibii pe astea care fac de genul. Faci cum vrei.bafta

| Solitude15 a răspuns:

De ce trebuie sa o uiti incerca sa clarifici sentimentele voastre succes happy

| SarcasmBoy a răspuns:

Te inteleg perfect, la partea cu conversatiile, femeile cauta mereu atentie sa fie bagate in seama.

| EdiShadow a răspuns:

Eu zic sa nu scapi de ea, vorbeste cu ea iar la un moment dat o inviti in oras si la sfarsit dai sa o sarutiti ( incercarea moarte nu are, barbatul are dreptul de a incerca ) Asta e raspunsul meu. Iar raspunsul pe care`l cauti, ocupa-ti timpu' fai orice altceva, fotbal, ieseli afara, sala daca poti, fa-ti o alta fata, vorbeste cu cineva si asculta non-stop bug mafia sau parazitii si injur-o in gandu' tau ''da on mo*tii ei '' daca iti doresti asa mult sa o uiti.

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

E mai rea ca o boala :3 e o rana care nu se vindeca cu anii si te va distruge daca nu o tratezi cum se cuvine sad de ce o ignori desi stii, ca nu vei putea, da...e exact ca o rana, nu o poti ignora daca te doare...

| Diandra_Fechita_1997 a răspuns:

Mi se intampla si mie incearca sa stai mai departe de ea si cauta o alta fata