| anonim_4396 a întrebat:

Salut.imi place de un baiat foarte mult si nu stiu cum sa fac sa-i placa si lui de mine...noi vorbim din cind in cind, cind suntem la discoteca el mereu se saluta cu mine uneori stau cu prietena mea care si el o cunoaste dar se saluta numai cu mine. ajutati-ma va rog ce sa fac m-am indragostit de el...

1 răspuns:
| seby8873 a răspuns:

Pai ai putea foarte simplu sa il faci sa isi dea seama ca il placi asta insemnand ori ii lasi un biletel stiu eu in geanta daca sunteti la aceeasi scoala sau ai putea foarte bine sa faci rost de numarul lui de telefon (daca nu il ai) si sa il suni seara inainte sa te culci sau stiu eu asa aprozimativ pe la vreo 22-23 cand va culcati voi astia tinereitongue, si sa ii spui doar atat "Noapte Buna" si inchizi telefonul. iar el daca nu are numarul tau sigur va vorbi cu vreun prieten de al lui si ii va spune ca uite ma ca m-a sunat o tipa nu stiu cine e dar mi-a spus noapte buna si a inchis. Sau daca ai mai mare noroc sa ii spuna asta unei fete mai ales pe care tu o cunosti iar daca el ii arata numarul tau acelei fete ea deja stie ca despre tine e vorba. Aici ar putea si ea sa intervina doar spunandu-i ca tu il placi pentru ca daca ii zici ca il iubesti din prima poate va crede ca esti obsedata, iar tu nu vrei asta. Ai mai putea la fel de bine sa il tii de mana vezi ce reactie are. Dar mai bine incepi cu asta...il prinzi de mana intr-o seara cand va adunati toata gasca si vezi ce are de gand. Daca te tine atunci e bine, daca te lasa... ei bine restul sti tu ce va urma. Iar in ultimul rand, cand vorbesti cu el si se intampla sa zicem sa fiti doar voi doi adica intre 4 ochi, acorda-i foarte multa atentie in ce iti spune si fi de acord cu el pentru ca asta il va incuraja si poate se va da el la tine. Succes:*:*:*