| Danny13212 a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata. Problema e ca ea e o fata mai speciala sa zic asa. In fiecare zi e pe la o discoteca, pe la un majorat, pe la o nunta. Si ei ii place mult de mine, mi-a spus. Problema e ca eu as vrea sa fiu cu ea, dar nu stiu cum sa o abordez, sunt eu mai rusinos asa de felul meu si sunt tipul de baiat mai cuminte sa zic asa laughing. Nu prea ma duc eu prin discoteci si alte chestii.
Va rog, spuneti-mi cum sa o abordez? Ce sa vorbesc cu ea, cum sa vorbesc, despre ce etc.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Sincer, si eu ti-as sugera sa nu te bagi. Sunteti doua personalitati mult prea diferite.

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Deci e cam 'fufi'. Mda... Esti sigur ca vrei sa fi cu ea? Noh, bine atunci! -> o acceptat sa fie cu tine, acum sunteti iubiti si vrea sa mergeti impreuna la petreceri, disco, etc sa dansati, sa beti. Tu esti capabil sa dansezi dupa cum sunt asteptarile ei? Sa bei ce vrea ea si cat se asteapta ea? Nu, nu poti. Sa fi 'prieten' cu cei din grupul ei care ii seamana? Nu esti genul asta de persoana. Ea vede, ei vad. Ce se intampla? Ea se enerveaza ca are asa un iubit si se razbuna - te face de ras, toti te fac de ras. Ajungi de rasul intregii comunitati. Acum cum te simti? Cred ca mult mai rau decat la inceput. Asa ca, las.o balta. Sunt fete destule de treaba.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt doua lumi diferite, astia cu 'distractiile' pe banda sunt mai mult niste imagini. Daca ai fi cu ea, ar fi doua posibilitati:
-mergi cu ea, te simti ca naiba, n-o sa mearga;
-nu mergi cu ea, stai acasa cu frica, se distreaza cu altii si uita de 'relatie'.
Fetele astea care se distreaza in exces, sunt stricate, majoritatea. Fara suparare, dar acolo n-ar merge daca nu ar bea, daca nu ar suporta fumul de tigara, si n-ar sta, daca nu le-ar place sa fie curtate de pierde-vara beti.
N-o zice un sedentar sau gamer, ci unul care s-a saturat de viata aia, si a iesit (de la 18-19 ani), pentru lucruri mai serioase. Fetele, care "sunt inaintea noastra ca gandire cu cativa ani", inca sunt acolo, abia cele de 25-30 se maturizeaza, si incep sa se gandeasca la viitor. Ma refer strict la fetele in genul celei despre care vorbesti tu, exceptii sunt destule, dar intotdeauna ies in fata cele active in viata sociala.

| altrix a răspuns:

Iesi cu prietenii in oras, invit-o si pe ea. Si o sa poti sa vorbesti cu ea, in largul tau. Daca ceva nu merge bine si ramai blocat, prietenii o sa te scoata din liniste.

| PsihopatX3 a răspuns:

Stai în banca ta, nu e genul tău.