| icerose a întrebat:

:*, imi place foarte mult de un baiat de la imne din liceu, eu sunt in clasa a 9a, el a 11a, il vad mereu in pauza, avem clasele una langa alta, ne privim, dar doar atat. As vrea sa vorbesc cu el dar nu stiu cum, nici despre ce. m-ati putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| LyviaDb a răspuns:

Buna happy uite, eu ti-as spune altceva. pentru inceput ai putea sa te lovesti de el "din greseala", apoi sa-i spui ca nu ai vrut sau nah...ca nu l-ai vazut tongue ca daca nu ati avut nicio tangenta pana acum, chestia asta poate fi un prilej de vorba...macar pentru cateva min. apoi, incet incet sa-ti faci curaj si sa te mai bagi in seama cu el. saaau, sa te imprietenesti cu cateva fete de la el din cls si sa incerci sa afli detalii despre el (daca e cu cineva, in fine.chestii d'astea tongue), dar fara ca ele sa-si dea seama ca il placiwinking Sincer, eu am fost in aceeasi situatie, aveam clasa una langa alta, dar diferenta era ca eram acelasi an, cls a 11-a. Am vb pe mess de cateva ori, dar la liceu nici nu ne bagam in seama, doar ne priveam si atat. Imi facusem curaj la un mom dat sa il intrebare in fata ce se intampla si el a fost absolut nepasator si m-a lasat sa vb singura.un cretin caruia i-a placut doar sa se joace oh go on eu nu vreau sa te demoralizez acum, dar poate exista si varianta asta. Oricum ai grija ce faci, poate la tine o sa fie cu noroc, succeswinking

| icerose explică (pentru LyviaDb):

Ai avut dreptate, era,, o diva,,

| LyviaDb a răspuns (pentru icerose):

Imi pare rau sa aud asta...Dar sa stii ca nu ma mir.mai ales ca e si mai mare ca tine, ce o fi zis, hai sa ma joc un pic. straight face Nu-i nimic, fii puternica si nu te intrista din cauza unui tampit, macar ti-ai dat seama ce fel de om ewinking In continuare pot doar sa iti spun sa ai grija de tine si de ce baieti te indragostesti. Nu pune "boticul" la toate prostiile k nu tot ce zboara se mananca. Te pup si ai grija! :*

| icerose explică (pentru LyviaDb):

Multumesc pentru cuvinte. Fi fara grija asa o sa fac :*

5 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Atunci du-te si vorbestei.Cred ca daca o sa fie interesat o sa faca el restul.Problema este ca s-ar putea sa nu ii pese de tine si sa ramana la fetele de la el din clasa cu care poate sa faca ceva laughingMa intelegi tubig grinNu se agita prea multi sa faca o fata fericita...Chiar daca pare o mitocanie sa stii ca asa este...

| Mihaela2 a răspuns:

Du te si vorbeste cu el.ce mai stai? Daca vezi k si el este interesat sa vb cu tine bine. daca nu ti da de inteles alta.eu zic sa nu te mai gandesti la el.si sa ti cauti pe altu