| anonim_4396 a întrebat:

Salut, intrebarea mea e cam ciudata : de ce nu m-a durut atunci cand am facut draoste pentru prima data, aduca ma refer ca a durut ff putin, mai mult a fost placut, acum nu mai stiu ce sa cred pentru ca tot am citit pe forumuri ca doare foarte tare the first time. Si nici nu am sangerat...sa fie posibil ca nu prea m-am dezv?laughing

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ba te-ai dezvirginat, dar aveai un himen subtire si prost vascularizat care s-a rupt fara durere si fara sangerare.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate nici nu ai avut himen, sau s-a rupt mai demult, pe bicicleta, etc. Durerea nu e obligatorie, si poate fi mult atenuata daca esti foarte excitata si dornica!

| Pacala a răspuns:

Nu doare tare the first time, decat daca baiatul e cretin si se grabeste sa "dea la gaura", in loc sa faca dragoste, sa isi pregateasca iubita pentru penetrare, etc. Uneori se intampla sa nu sangerezi, chiar daca himenul se rupe. Esti o norocoasa: iubitul tau s-a descurcat foarte bine happy Sau o are prea mica, dar ar trebui sa fie extrem de subtire ca sa fie valabila ipoteza asta.

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Pay cum adica? daca penisul a intrat in vaginul tau, te'a dezvirginat.nu e neaparat sa sangerezi.depinde de organismul fiekarei fete.sau poate ai himenul elastikhappy

| PoOfarina a răspuns:

Probabil un singur contact sexual nu este suficient pentru a te dezvirgina. Cine stie?! Poate a doua oara iti va curge sange si vei stii sigur ca nu mai esti virgina. Iar legat de durere, nu e neaparat sa fie la fel in toate cazurile. happy

| rosto a răspuns:

Mda, la fel a fost si la mine, fara dureri, fara sangerari, dar nu mi-am facut griji. happy