| DimitriRed a întrebat:

Salut la toti, va rog sa nu ma luati peste picior.

Am o prietena cu care ma intilnesc de 3 ani jumate, acum eu am 22 jumate, ea 19 jumate.

Totul parca e bine si frumos, si acum al 3-lea an am incercat sa vorbesc cu ea despre Dragoste fizica, cum ajungem la aceasta, nici nu reusesc sa deschid gura, ea zice, "Nu nici nu visa, nici anul asta, nici la anul, si niciodata"

Pai cum asa? Sunt prietenul ei, si nici nu se poate sa vorbim despre asta, cind ne certam, ea se intoarce si se duce, o sun eu ca nebunu de 100 ori pina cind ridica. si niciodata nu vrea sa se impace. Dar ne impacam si totul e bine.

Am impresia ca ea fuge de mine, si parca sar intilni asa, ca sa nu zica altii ca nu se intilneste, nu vreau so oblig sa facem dragoste, dar ea nici nu se gindeste la asta. Mia spus, ca nu e o fata care sa astepte nunta, ar prefera inainte.

Dar de ce se comparta asa? stau la dubii mari, am asteptat mult, o iubesc mutl, dar nici nu pot vorbi cu dinsa, cami arunca un NU mare in fata, si m-a amagit de vreo 4 ori ca o sa facem dragoste.

Eu nu o inteleg, si nu vad o iesire din situatie, am impresia ca nu tine la mine, ca nusi vede viitorul alaturi de mine, si de asta nici nu vrea sa auda.

Va rog, spune-mi voi realitatea daca ea tace.

Răspuns Câştigător
| nicoleta01 a răspuns:

Daca a zis ca "niciodata " si are deja o varsta potrivita si o relatie de mult timp, inseamna ca ea nu vede viitorul alaturi de u sad imi pare rau. parerea mea eu asa as face. acum spune-i ce ti.am zis eu si o sa.ti dai seama. succes

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca nu te iubeste.Si nu din cauza ca nu vrea sa o faca cu tine ci pentru felul in care te trateaza. Apropose, iti arata in alte moduri ca te iubeste, iti spune de ce nu vrea sex?!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

O fi frigida! tongue
Nu trebuie sa discuti, asta se intampla de la sine, incerca sa creezi un ambiant placut cu muzica, un film romantic atmosfera si poate - poate!

| adaanda a răspuns:

Inteleg ca esti intr'o situatie "disperata" insa asta e,daca o iubesti,o astepti, discuti cu ea aceasta problema, nu cu niste straini.Eu sincer asa as face,pentru ca noi nu iti putem da sfaturi exact sa o abordezi,tot ce poti face tu ca un barbat indragostit e sa o intelegi,sa fii ffff tandru cu ea(multe fete reactioneaza exact la fel din diferite motive d temeri d ex: durere, frica de a o parasi apoi etc) Trebuie sa discutati impreuna, dar abordeaz'0 incet.E dificil cu fetele, dar asa suntem noi, mai greu d inteles!

| lime_3980 a răspuns:

Poate ca nu o atragi fizic.

| php a răspuns:

Poate fata vrea sa se marite virgina.mai sti?! thinking Daca o iubesti incearca si tu sa o intelegi si cand implineste 20 de ani cereo de nevastalaughing( glumeas) happy dar totusi daca tu chiar te vezi in viitor cu ea nu e chiar asa absurd sa ii ceri manathinking

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

Poate nu a mai avut parte de "dragostea asta fizica"si ii e frica sau te-a mintit ca nu a mai facut dragoste niciodata ...si facand cu tine ii e frica sa nu te superi si de aceea ezita.sau.nu te iubeste.hee hee

| scumpika01 a răspuns:

Se poate ca inca sa nu fie pregatita sa faca dragoste, multe pers.chiar daca ajung la varsta aceasta nu sunt pregatite sa o faca ...incearca mai intai sa fi sigur ca te place cu adevarat apoi da'i siguranta ca dupa ce faceti amor nu o so parasesti, multe fete au impresia ca baieti doar asta vor sa le probeze si daca nu ia satisfacut destul le dau papuci.Mai intai trebuie sa aiba deplina incredere in tine. Sper ca te'am ajutat.

| DimitriRed explică:

Ea este virgina, eu tot sad

| DimitriRed explică:

Numi spune dc, ma amageste doar, ca iaca poate peste 3 luni, poate daca vin la tine mai des. si tot vorbesc cu ea, si la urma imi zice, da intr-adevar team amagit.