| Cumvreu a întrebat:

Salut
M-a numesc Dan și am 17 ani și sunt gay
In urma cu 5 ani mi-am dat seama ca sunt gay. De atunci nu m-a suport… Simt ca nu merit asta… nimeni din familia mea nu este „gay" tata, bunicul etc… DE CE EU?
Ma uit in oglinda si ma gandesc… cu ce am gresit? ce as putea sa fac sa indrept asta?
Imi este foarte greu sa spun cuiva despre tot ce tin in mine. Sunt o fire vesela, calda, blanda, linistita… doar ca acest „secret" ma tot macina ce sa fac, cui sa-i spun, in cine sa am incredere… Ma simt pierdut. Va rog ajutați și fără răspunsuri sa m-a obișnuiesc cu ideea nu am sa m-a in pac cu ideea asta nicio data.
Pe vitor vreau sa am o familie

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Lasa gandul ca esti gay si stai mai aproape de o fata pe care sa o iubesti cu adevarat si totul se va schimba in bine.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani, cand ti-ai dat seama ca esti gay, nu erai decat un copilas mic, care habar nu aveai cu ce se manaca sexul.
Sa fiu sincera, nici acum nu ai, pentru ca nu ai avut ocazia sa fii avut sex cu fete, ceea ce inca iti da o sansa sa te intorci la viata sexuala normala.
Mai vorbim dupa ce vei face sex cu mai multe fete, si abia atunci sa vii ianpoi, sa ne spui ce experinta sexuala ai avut.

| Cumvreu explică (pentru Violleta2022):

Donnaalba sincer Am făcut sex cu 2 fete pana acum a mers totu bine prima data nu am avut nicio treaba adouaa ora când am făcut nu mai mi s-a sculat p...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cumvreu):

Se intampla, din prea multa masturbare, cade erectia cand esti cu fete.

| SG1995 a răspuns (pentru Cumvreu):

Daca te atrag si fetele nu esti gsy, ci bisexual, doi la mana orientarea sexuala nu se transmite genetic.

| mihai69 a răspuns:

Poți avea şi familie, cu condiția să găseşti pe cineva care să te accepte aşa cum eşti.
Dar până atunci, trebuie să înveți să te accepți TU pe tine însuți; sfatul unui psiholog te va ajuta enorm.

| Freya1 a răspuns:

Evita sa stai prea mult cu baieti, fa-ti o iubita cu care sa iti pentreci timpul si sa vezi daca simti atractie.O data ce ai facut sex cu o fata si a functionat nu e asa mare problema a doua posibil sa nu te fi atras asa tare

| Lawrrrr a răspuns:

Si eu sunt gay, vrei sa vorbim?

| Cumvreu explică (pentru Lawrrrr):

Da nu pot sa ați trimit mesaj

| Cumvreu explică (pentru Lawrrrr):

Vreu sa ați trimit mesaj dar nu m-a lăsat

| FaustStw a răspuns:

Fie ca vrei sau nu orientarea sexuala nu se poate schimba. In istorie au fost folosite cateva tehnici precum implantarea hormonilor; castrare; hipnoza; terapie cu electrosocuri si cred ca iti poti imagina ce rezultate aveau. Nu te mai distruge singur alimentandu-te cu ce cred altii despre homosexualitate si cum se "trateaza" ea.
Spre expemplu Ricky Martin este gay si nu l-a oprit nimeni sa aiba 2 copii si un iubit...deci se poate si atlfel.