| purEvil a întrebat:

M-am inteles cu unu pe care il cunosc de pe okazii din bucuresti sa facem schimb de telefoane.ne.am inteles sa facem schimbu prin posta dar exista riscu sa imi iau o teapa bazata! intrebarea mea este:
Prin ce metode pot preveni acest lucru si ma pot asigura k trimite ce zice ca trimite? pot verifica coletul sau sa anulez trimiterea coletului meu inainte sa il ridice el? am vorbit sa depunem aman2 odata coletele.Primul raspuns primeste funda! Mlultumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum, doar platit il primesti in mana, daca vrei sa se vada ce e in cutie spune-i sa ti-l bage undeva prin care sa poti vedea inainte de al plati ca sa vezi ca e produsul dorit de tine.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unu a platit cateva milioane crezand ca ii da un Iphone si cand i-a ajuns acasa era un aparat de ras folosit in cutie, erau 500 RON pierduti. Deci nu te baza prin livrare ca te fraiereste.

| purEvil explică (pentru mgtow):

Se poate verifica coletul prin posta?

| mgtow a răspuns (pentru purEvil):

Nu

| purEvil explică (pentru mgtow):

Ma refer sa verific coletul inainte de al lua in primire, sa vad daca respectivu a trimis ce a zis ca trimite?

| purEvil explică (pentru mgtow):

Ok.mersi pentru raspunsuri! o seara buna in continuare! ai funda

| mgtow a răspuns (pentru purEvil):

Sa-ti fie de bine.

| mgtow a răspuns (pentru purEvil):

Nu ai cum, doar platit il primesti in mana, daca vrei sa se vada ce e in cutie spune-i sa ti-l bage undeva prin care sa poti vedea inainte de al plati ca sa vezi ca e produsul dorit de tine.

| Ezlot a răspuns:

E posibil sa iti de teapa.pai mi se pare ca e un curierat prin care poti vreifica ce este in colet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va intalniti fata in fata tu il dai, el ti-l da.
daca nu puteti, ii spui sa til dea el mai intai si pai tu il dai.pui s afca video cum il ambaleaza si trimite si til trimite tie.

| purEvil explică (pentru anonim_4396):

Nu ne putem intanli fata in fata! alte variante?

| anonim_4396 a răspuns (pentru purEvil):

Pai alea de mai sus...il pui sa faca video cum il trimite si iti da video-ul, ti-l da el mai intai...

| purEvil explică (pentru anonim_4396):

Dar prin posta nu se poate verifica coletul?

| mgtow a răspuns (pentru purEvil):

Prin posta romana baga mana in colete daca vin din alte tari dar asa national nu ai probleme si nu le verifica deloc.