| Neron a întrebat:

Salut,m-am operat de 2 ori la testicule fiind ca unul era necoborat, odata la 8 ani si alta data la 11.Intrebatea este: De ce acel testicul tot mai este ridicat, o sa trebuiasca sa.ma operez a 3 oara? Am 13 anim

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura persoana care iti poate da un raspuns cert, sigur, corect dar mai ales avizat si/sau profesional, este medicul care ti-a efectuat operatia de repozitionare a testiculelor. Insa o posibila explicatie ar putea fi oferita de faptul ca exista si posibilitatea ca lungimea fibrelor musculare sau a ductului spermatic care sustine respectivul testicul sa fie putin mai scurt comparativ cu cel de la celalalt testicul. De asemenea trebuie sa stii ca testiculele pot urca in abdomen si pe urma sa coboare la loc in scrot, deoarece acest lucru nu reprezenta vreo afectiune. Atunci cand penisul e in erectie, uneori, testiculele ies din scrot si intra/urca spre abdomen, fenomenul este normal, nu e vorba de o boala. Explicatia este foarte simpla, testiculele sunt inconjurate de un fel de muschi, care se contracta progresiv in erectie si provoaca acel efect de lifting testicular. Sanatate!

| Neron explică (pentru corbulalbrosu):

Si testiculele pot produce sperma?

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Din ce cauza te-ai operat mai exact?

| MasterDisk a răspuns:

Se poate sa ai 3 testiucule, fiule, ai noroc!