| Jack99 a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu o fata pe care am cunoscut o recent, ea ma place si eu o plac pe ea. Problema e ca incep sa cred ca am din ce in ce mai putin sanse cu ea. Am 0 experienta si asta ma cam tradeaza acum, pur si simplu nu stiu ce sa fac si in ce directie sa actionez. Mai ales in conversatiile online sunt mega stangaci. Ma gandeam sa astept pana se intoarce in oras sa mai iesim, dar nu stiu daca o sa mai vrea atunci. Deja am o bila neagra ca am avut o conversatie foarte scurta si aiurea si nu stiu ce va fi si cum va fi pe viitor. Voi ce ma sfatuiti?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Ori ce barbat la inceput de "cariera" a fost confuz, pesimist si toate cele.
Asta denota nesiguranta si neincredere in fortele propri.
Ea va vedea asta si din pacate nu va fi atractiv pentru ea.
Lasa conversatile online daca ai posibilitatea sa te intalnesti cu ea.
Si totusi, daca zici ca ai experienta 0, pe ce te bazezi cand spui ca te place?!
Si ce insemna la tine o conversatie scurta si aiurea?
Daca totul s-a rezumat la buna si cateva blabla-uri, probabil ai dreptate.
Cu toate astea esti barbat si esti dator sa incerci, chiar si cu riscul de a fi candidatul pentru friend zone sau tipul timorat care va primi un refuz clasic insotit de scuze clasice.
Asta ar fi o experienta, vei intelege pana la urma singur cum sta treaba si ce ai de facut.
Succes!

| Freya1 a răspuns:

Pai nu trebuie nici sa vorbiti non stop. Daca mai aveti cate o conversatie scurta din cand in cand nu este problema pari mai incitant si interesant nu disperat ca toate babele care vorbesc continu.Te-ai gandit daca va vedeti in oras despre ce mai vorbiti

| StevenMetalhead a răspuns:

Știi, eu în așa situații găsesc un site unde sunt scrise diverse teme de discuție cu vreo fată, încearcă să le cauți. Gândește-te ce o poți întreba și ține-te de subiect, oricum.

După o vreme ocupă-te cu ceva, arată-i că ești ocupat și chiar devin-o ocupat, știi tu, ca să-i fie dor de tine. Și din cauza faptului că nu știi despre ce să vorbești cu ea online, nu înseamnă că ești stângaci și că vei avea puține șanse cu ea. Poți ca de exemplu să te împărtășești cu fel de fel de cântece, video de pe Youtube, etc. Și când deja simți că pare intrigată de a vorbi cu tine, atunci chiar spune-i că ai niște treburi de făcut și că îi vei scrie mai deseară, în așa caz, crede-mă că te va aștepta toată ziua să-i scrii.

Până când nu ai de ce te teme, la tine încă totul merge bine, nu văd nimic rău aici, așa că continuă cum ți-am sfătuit și mergi cum gândești tu.