| ion_1912 a întrebat:

Salut ...ma numesc Ion.Va rog poate imi dati niste sfaturi. Ma intilnesc cu o Fata. ne intalnim de 7 luni. Am facut cunostinta cu parintii fetei.ma plac. chiar mama ei ma place foarte mult si cind ne certam ma ajuta foarte mult ma sustine. iar tatal meu e cam psih. ma inerviaza. si nu-i place acest lucru. nu-i place faptul ca am lasat toti prieteni doar pentru ea. si ca petrec foarte mult timp cu ea.imi interzice acest lucru inloc sa ma sustina. cum sa-l fac ca sa nu-mi mai interzica acest lucru? ma rog din suflet. sunt desperat. fata s-a saturat de acest lucru. dar finca ma iubeste trece si peste asta. dar nu mai poate. eu o iubesc si o doresc ...va rog. dati-mi un sfat bun. cum sa-l fac pe tatal meu ca sa-i placa de ea. ori ca sa nu-mi mai interzica acest lucru? va rog mult de tot?

Răspuns Câştigător
| MIRUNA_3089 a răspuns:

Pai...spune-i: tata, tu ti la mine? daca ti intelege-ma! eu nu imi petrec poate restul vietii cu prietenii, ci poate cu ea! lasa-ma! sunt destul de mare si daca nu intelege...intalniti-va fara sa stie

3 răspunsuri:
| Kalyn a răspuns:

Fa-l sa inteleaga ca ori vrea el ori nu vrea e treaba ta ce faci cu viata ta si cu ce fete te intalnestiwinking

| ion_1912 explică:

'Katalyn ' ai o mare dreptate.dar el imi interzice foarte multe lucruri.'Miruna 'chiar la asta si m-am gindit serios.este o propunere foarte buna.Dar oare ar fi mai bine.sa fac ca sa ma intilnesc cu fata mai departe si sai arat ca o iubesc foarte mult si ca si ea ma iubeste. poate se va plictisi.si va intelege.ce ziceti?

| Lucas_8044 a răspuns:

Salut,e foarte greu cind parintii au puncte devergente fata de ce ne place noua lasa incearca sa treci peste asta fara sa tragi multa atentie chiar daca doare o sa plictiseasca sa fie asa de inpotrivit tine minte ca trebuie sa invingi tu orice s-ar intimpla ok bafta