| Voicu_Alex_1990 a întrebat:

Salut, mă numesc mari și am 17 ani. Cu câteva zile în urmă l-am văzut pe fratele meu la baie când de mastur*ba, bine prin crăpătură de la ușă. Nu știu ce să fac sa il spun părinților sau sa ii spun că am văzut ce facea. Apropo fratele meu are 14 ani

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, la 14 ani este nromal sa inceapa sa se masturbeze, sunt instincte, erectii, totul este nromal!
Tu nu te masturbezi? sau ai uitat cum erai la 14 ani?

| mihai69 a răspuns:

Apropo, cum o să le spui părinților că te holbezi la frate-tu când e în kuru gol la baie?!? Asta e normal, dar masturbarea nu?!? rolling on the floor
Tu te auzi?!?
Domnu' / doamna Voicu Alex / Mari - just quit trolling!

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i lui ca l-ai vazut masturbandu-se si ca nu este bine sa se masturbeze de la varsta asta.

| SG1995 a răspuns (pentru Emilian65):

What? Și la ce vârsta e okay să și-o frece?

| SG1995 a răspuns:

Deci tu l-ai spionat când se freca în baie? Și ție ți se pare anormal că se freca? Nu vreau să fiu cel ce-ți strică iluziile de sănătate mentală, dar chiar ai o problemă.

| Nemessys a răspuns:

Deci el daca se masturbeaza la 14 ani e anormal, nu?
Dar ce sa zic de tine care nu ai ce face si te uiti la el prin crapatura de la usa. Si nu inteleg de ce ai spune la parinti asta? Daca le spui, ce? Ce o sa se intample dupa aia?

| Necunoscut112 a răspuns:

Dar tu la ce varsta ai inceput sa te masturbezi? Lasa baiatul in pace ca nu e treaba ta ce face cu corpul lui!

| Eduard196 a răspuns:

Nu e bine pentru nimeni asta. La 14 ani am inceput si eu sa ma masturbez si pana la urma am renuntat. Nu conteaza cat timp am facut asta. Ideea este ca am aflat cat de nenorocita e masturbarea. Si asta poti citi pe net si sa cauti Masturbarea-un act sinucigas

| LexiEla a răspuns (pentru Eduard196):

Devine act sinucigas doar prin dependenta

| doctorandus a răspuns (pentru LexiEla):

"Am citit-o. Virgiliu Gheorghe nu e om de știință, iar cartea este o adunare de obsesii și manifestări paranoice lipsite de orice suport. Presupun că acum glumești, nu? Nu poți, în mod serios, într-o discuție serioasă, să-mi recomanzi așa ceva. Cartea ar fi revoltătoare dacă nu ar fi hilară. Și acum vorbind serios, spune-mi o carte adevărată, nu îți mai bate joc." Brigaela.

| LexiEla a răspuns (pentru doctorandus):

Nu ti.am recomandat nicio carte din cate imi amintesc eu. Poate ai gresit persoana caruia sa-i raspunzi la comentariu.

| doctorandus a răspuns (pentru LexiEla):

Eduard196 a dat cartea respectiva si i-am trimis acest raspuns de s-a saturat, nu cred ca este dispus sa invete ceva din el, asa ca ti l-am trimis tie sa stii despre ce fel de carte e vorba.

| LexiEla a răspuns:

Doamne. Ce raspuns. La 14 ani e normal sa se masturbeze. Nu spune nimic nimanui. E ok. Nu o sa moara. Si nu e treaba alor tai sau a ta sa.l conditionezi, deci lasa.l in pace.

| MaTeOGG a răspuns:

Tu esti anormal baiete! Adica sa incepi sa te masturbezi de la 14 e perfect normal! E mai mult de explicat dar nu intru in detalii. Spionezi lumea pe gaura cheii. Mai urmeaza sa intrebi: Ce sa fac m-a prins mama ca ma uitam la ea dezbracata, etc.

| Ionela_Elena_1986 a răspuns:

E ceva normal.trebuie sa isi cunoasca corpul si masturbarea e chiar sanatoasa te scapa de stres si te ajuta sa te cunosti! sincer e ciudata situatia insa si fratele tau e om ai e normal sa faca asta cred ca nu ar trebui sa spui nimanui.