| mihaimihai1997 a întrebat:

Salut tuturor,
Ma numesc Mihai si am 16 ani. De aproximativ 4 ani am o curiozitate care ma omoara. Vreau sa stiu daca sunt adoptat. Sunt niste semne destul de ciudate:
1. Certificatul de nastere este facut la 1 an si o luna de la nasterea mea. Am intrebat parintii si au inceput sa se fastaceasca si pana la urma au zis ca a fost pierdut la botez.
2. Smocul de la botez nu exista.
3. Buricul sau cordonul ombilical care se taie stiu ca se pune pe un plastic si se da parintilor acasa. Nici ala nu exista, iar explicatia parintilor a fost ca iar a fost pierdut de asistente.
4. Doua poze care au fost facute la mare cand s-au dus parintii mei. Ciudat este ca au fost facute cu 12 zile inainte de nasterea mea si mama nu avea pic de burta. Era slaba slaba.
5. Poze de la botez de la mine nu exista, desi matusa mea avea aparat foto in timpul acela, iar varul meu are poze de la botez si e mai mare cu aproape 1 an decat mine.
6. In cateva poze in care apar si eu, nimeni nu e fericit, toti au niste fete de oameni tristi.
7. Eu nu apar niciodata in bratele parintilor mei. Ba in bratele vecinilor sau prietenilor de familie.
8. Retezul meu si al fratelui meu care e mai mic cu un an decat mine a fost facut o data.
Eu mai am un frate mai mic cu un an decat mine. La el exista buricul acela sau cordonul ombilical, certificatul de nastere este facut la 3 zile dupa nasterea lui, poze de la botez exista, deci toate in regula.
In familie si in neam nu a existat nici unul cu gura mare care sa spuna. Dar la tara in sat s-a aflat si au fost oameni care au spus ca unul dintre mine si fratele meu a fost adoptat. Ei au spus ca cel mare. Si nu a fost doar unul care a spus, ci mai multi. Si in cartier s-a aflat si mi-au spus si oameni de acolo de treaba asta.
Batai nu am primit mai niciodata si nu am dus lipsa de nimic, dar treaba e ca se vede de la o posta ca la fratimio tin mai mult. De mine nu ii mai intereseaza, daca greseste fratimio si le spun imi zic ca ce am cu el si toate chestiile.
Am incercat sa discut cu ei dar degeaba. Sustin una si buna ca nu sunt adoptat. Fratele meu sigur nu e adoptat pentru ca am vazut o poza cu mama de cand era insarcinata cu el.
Va rog sa spuneti ce credeti pentru ca ma framanta rau de tot. Din cauza asta m-am apucat de fumat acum 3 ani.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fii adoptat, sunt destule semne. Semeni cu parintii tai? La ten, inaltime, par, ochi etc? Sau cu fratele tau?
P.S. Asta nu e o scuza sa te apuci de fumat, doar oamenii slabi se apuca de fumat indiferent de motive.

| mihaimihai1997 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu seman cu niciunul. Eu sunt brunet, fratimio blond. Intre mine si parintii mei este o diferenta de inaltime de peste 20 de cm. Eu am peste 185 cm. Eu port 45 la pantof, tata 41. Tata e mai gras, eu sunt slab. Fratimio tot gras a fost pana mai acum 1 an. Eu intotdeauna am fost slab.
Si cu fumatul.....asa ma calmam atunci cand ma gandeam la lucrul asta, adica acum 3 ani. Si acum mai fumez dar nu sunt inrait.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaimihai1997):

S-ar putea sa fi adoptat. Cat despre fumat, lasa-te. Nu te ajuta cu nimic, adica ori ca fumezi ori ca nu fumezi situatia e aceeasi, intrebarile si nelamuririle sunt aceleasi.

Răspuns utilizator avertizat
| AlessandraCoco a răspuns:

Hey! Da,posibil sa fii adoptat. Sunt prea multe semne de intrebare. Orice femeie are poze cu ea insarcinata. Spune-le parintilor tai ca tu crezi ca esti adoptat. Esti destul de mare ca sa iti dai seama de acest lucru. Daca intr-adevar esti adoptat, parintii trebuiau sa iti zica acest lucru cand erai mic. Oricum, sa nu fii furios ca esti adoptat, adevaratii parinti sunt cei care te cresc, nu cei care te nasc. Si in legatura cu fumatul ...NU! Nu trebuia ca la 13 ani sa incepi sa fumezi..in fine a fost alegerea ta happy.
Te pup!

| mihaimihai1997 explică (pentru AlessandraCoco):

Da. exista multe semne de intrebare. Am vorbit cu ei, i-am intrebat dar degeaba. nu vor sa spuna. 50-60% sunt sigur ca sunt adoptat

| AlessandraCoco a răspuns (pentru mihaimihai1997):

Atunci singura solutie este un test ADN. Daca nu vor accepta e clar ca esti adoptat happy

| mihaimihai1997 explică (pentru AlessandraCoco):

Pentru un test ADN imi trebuie ceva bani... ceva mai multi. In familie la mine nu se pune problema banilor, dar eu nu vreau sa le cer lor, ci sa ma duc singur si sa le dau si lor rezultatul la analize dupa ce il vad eu. Daca ma gandeam cu un an mai inainte puteam face acest test fara nici o problema fara sa le cer lor bani. Acum s-au dus banii pe care ii aveam

| AlessandraCoco a răspuns (pentru mihaimihai1997):

Atunci nu stiu ce sa mai zic happy...

| mihaimihai1997 explică:

Tata poarta 42.....scuzati greseala