| Aurelian0709 a întrebat:

Salut ! Ma puteți lamurii și pe mine cu un răspuns? O femeie la ce se refera când iți spune ca nu este pregătita pentru un raport sexual? Am cunoscut câteva fete care mi-au spus asta cu toate ca nu erau virgine. Va mulțumesc !

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie curata,cuminte si la locul ei,nu face sex asa de usor cu un barbat si nu se lasa ademenita de el din prima,indiferent de farmecul lui. Poate fi si o scuza sa nu se culce cu tine,dar cat timp exista o atractie sau o relatie,o femeie care nu accepta sa se culce cu un barbat asa de usor este o femeie care vrea sa astepte pana in momentul in care aveti o relatie stabila,exista sentimente intre voi,prinde incredere in tine,se invata cu tine,afla ce fel de om esti si te cunoaste,aveti o legatura mai puternica. Daca ea te-a refuzat zicand ca nu este pregatita, inseamna ca o parte din aceste dorinte ale ei nu au fost indeplinite si dorea mai mult de la tine si de la aceasta legatura(relatie), fiind o femeie cu principii.Trebuie nu doar sa cuceresti o femeie de acest fel,pentru ca ele sunt rare,trebuie sa o rasfeti,sa o iubesti,si sa i te destainui, sa stii sa te porti cu ea si cum sa o tratezi, nu merita sa fie o batjocura.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei inseamna ca nu il cunoaste suficient pe barbatul care ii propune sex si nu il iubeste suficient. Probabil relatia este mai recenta de 12-18 luni, timp necesar ca partenerii sa se cunoasca, sa se iubeasca, sa se respecte suficient.

| mgtow a răspuns:

Pentru ca vor sa-si cunoasca partenerul mai bine inainte de a face sex.

| Carmen09 a răspuns:

Poate nu vor sa se culce cu tine si atunci inventeaza scuza asta.

| ale18a a răspuns:

Cu toate ca nu mai sun virgine, ele vor sa capete incredere in tine si vrea sa vada ce fel de om esti. Daca erau usuratice o faceau de mult, nu cumai cu tine. Ele poate or facut-o din dragoste prima data si s-au inselat in privinta asta. Asa ca incearca sa te cunoasca prima data si dupa aia urmeaza pasul urmator