| Manuela_Manu_1988 a întrebat:

Buna ziua happy nu știu cum sa încep! Sunt in curs de divorț de câteva luni cu soțul și avem un minor. Recent mi-a spart contul de Facebook purtând conversații intime cu alte persoana, asta doar ca sa ma defăimeze pe mine ca femeie, și ca sa îmi ia fetita vrând sa demonstreze in fata unui judecător ca as fi o mama imorala ( ceea ce e departe de adevăr )
Întrebarea mea e : as putea face un control ginecologic unde puteți demonstra ca timp de câteva luni nu am avut raport sexual cu nimeni? Incerc sa ma apar și nu știu cum sa procedez. și dacă printr -un control as putea demonstra ceva? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Docmiau a răspuns:

Renunță la cont şi fă o expertiză criminalistică în care să demonstrezi că nu tu ai accesat PC

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista un asemenea control!
Iar cu contul de Facebook, fa bine si cere-le celor de la FB sa-l stearga si in felul asta, nu mai risti sa ti-l sparga nimeni si nici sa se verifice ce s-a scris acolo.
Mutarea trebuie facut imediat, chiar azi.
Daca nu mai ai acces la cont, atunci ii anunti ca cineva iti folsoeste contul abuziv si doresti inchiderea lui.

In orice caz, daca inca ai control, schimba parola si pune una serioasa, formata din 15-20 de litere si cifre, amestecate, ca alea nu se pot sparge.