| GicaGheorghe a întrebat:

Am vorbit cu mai multe fete si le-am pus intrebarea ce isi doresc cel mai mult de la un baiat. O mare parte din ele au spus ca doresc ca baiatul sa fie interesant. Ma puteti lamurii si pe mine, cum adica? si cum poti devenii o persoana mai interesanta pentru fete.

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Interesant, adica sa nu fie neinteresant. Si pentru ca dubla negatie poate crea confuzii, inlocuieste neinteresant cu plictisitor, tern, moale, nevertebrat, prost, bleg, adormit, influentabil, mocofan. Unul pe care iti place sa-l asculti si de care poti sa fii sigura ca intelege, cand te asculta.

| RAY a răspuns:

Eu isi vorbesc din propie experienta conteaza foarte mult fizicul,inaltimea, muschii, parul, fata simetrica etc desi un mascul de 180, brunet, ochii caprui, musculos asta le placa lor mult, desigur pana la o varsta si asta, alea de 25 pun valoare pe banii, personalitate, sufletul sunt basme si eu credeam o data dar m-am convins ca da fizicul conteaza ca da banii conteaza ca da personalitatea conteaza, o fata are nevoie de un mascul care sa o intretina pe ea si copilu ei, acuma tu esti tanar ce vrei de la ele?

| Florenta16 a răspuns:

Adica, noi fetele prin mai interesant ne referim ca sa fiti mai romantici si sa nu vedeti numai sex peste tot si in tot. E ziua noastra, sex, e ziua voastra sex, ti-ai cumparat un pix, sex, a venit mama in vizita, sex.
Nu frate, noi vrem flori in fiecare zi, mic dejun in fiecare dimineata si masina la usa casei. Nu, nici astea nu vrem. Vrem sa fim iubite foarte mult si sa ne demonstreze astea prin pupicuri pe frunte, si cate o floricica rupta si pusa la urechea fetei pe care o iubesti. Sa nu iti fie frica sau rusine sa o saruti de fata cu toti, si sa ii dai inima ta sa o tina la cald. Bafta! Sper ca ai inteles, ca interesantul la noi este ca niciodata sa nu existe acea monotonie in relatie.

| PsychologistT a răspuns:

Interesant? Pentru fiecare fata in parte, termenul poate avea semnificatii cat se poate de diferite.
Fetele isi doresc un baiat cu care sa poata purta orice fel de conversatie, sa se poata deschida fata de el, sa poata avea incredere. Nu e de ajuns sa fiti iubiti, trebuie sa vada in tine si un prieten.
Si da, gandurile frecvente la sex, si apropourile sexuale, nu ar trebui sa fie in fiecare vorba/fapta.