| Andreihen a întrebat:

Salut, mi-a întârziat menstruația 9 zile la început mi-a curs un lichid roșiatic spre roz vreo două zile și nu a mai curs deloc, ce aș putea să fac mă doare în zona vaginului și spatele și urinez destul de des. Am făcut dragoste cu iubitul meu acum 3 săptămâni, oare să fiu însărcinată? Menționez că sa mai întâmplat să-mi întârzie...

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca exista o anumita posibilitate sa fii insarcinata, acest lucru se poate stabili in acest moment cu precizie si certitudine maxima, prin efectuarea unui test de sarcina beta-hCG intr-un laborator de analize medicale, care se efectueaza pe o proba de sange. Rezultatul se obtine in 24 de ore. Pretul testului beta-hCG este in jur de 35-40 de lei. Multa sanatate!

| Andreihen explică (pentru corbulalbrosu):

Am făcut testul de sarcina azi și a ieșit negativ

| DoarBogdan a răspuns (pentru Andreihen):

Atunci cel mai probabil intarzie. Mai asteapta 3 zile si nu te stresa, incearca sa stai relaxata. Ar trebui sa vina, daca nu... mai incearca inca odata testul.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreihen):

Daca rezultatul testului de sarcina este NEGATIV, inseamna ca in acest caz nu poti fi insarcinata, si intarzerea se datoreaza unor dereglari hormonale care au aparut in desfasurarea activitatii hormonale in timpul actualului ciclu menstrual. In mod negresit sangerarea menstruala va porni in zilele urmatoare. Multa sanatatE!