| anonim_4396 a întrebat:

Prietenei mele îi întârziei ciclu de 5 zile, sunt îngrijorat. I-a fost greață, dureri de burtă, balonare, se simte umflată. Am facut-o de 3 ori luna aceasta, odata protejat în perioada fertilă și 2 ori neprotejat în perioada nefertilă, parcă am încercat să fiu atent și să nu las nimic, dar sunt sigur că nu am scăpat nimic. A avut toate simptomele de vreo 3-4 zile, sani umflați, greață, balonare, dureri de cap, ea zice ca e menstruația, dar nu apare.Astăzi, o doare doar capul tare. Am nevoie de niște sfaturi, sunt speriat. Mă gândesc că poate să fi răcit, deoarece a fost trasă de curent și s-a adresat și medicului, după a făcut baie afară și lucreaza în apropiere de condiționer, unde temperatura este menținută cam la 16-18 grade.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce nu reusiti sa intelegeti toti cei care invocati tot felul de stari mai mult sau mai putin anormale, care se produc in preajma perioadei menstruale, este aceea ca o sarcina instalata in uter NU PROVOACA NICIODATA in acest moment al ciclului menstrual SIMPTOME DE SARCINA, fiindca asa ceva NU EXISTA. Ci chiar din contra, in cazul in care sarcina este deja instalata in uter, NU se mai produc modificarile hormonale si totul decurge si se desfasoara fara nici un fel de semnale, stari, simptome etc, etc. Simptomele precizate/invocate cel mai probabil reprezinta simptome premenstruale absolut normale care se pot produce in zilele de dinantea menstruatiei care se va porni in mod sigur/negresit. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A ramas gravida cu altul, cel mai probabil.

| Salu134 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, stiu precis asta.

| anonim_4396 explică (pentru Salu134):

In locul tau i-as verifica vizitele la ginecolog...

| MaTeOGG a răspuns:

Dupa imaginea avatarului tau, cred ca e o minciuna!