| VictorFlorin55 a întrebat:

Problema mea este urmatoarea! Sunt cu o fata de aproape 5 ani,am avut mereu o relatie mai cu nabadai, certuri, mici batai, dar ne iubeam! Dar, cam de caeva luni, ne-am racit, initial eu, nu mai vroiam sa stau cu ea, nu imi placea sa o sarut, imi era greu sa fac si sex cu ea! Ne-am despartit o perioada, dar ne-am impacat, dar am descoperit ca ea mai vorbea cu un baiat, ce o asalta cu oferte, biletele, chestii! Am intrebat-o daca e ceva serios, mi-a zis ca nu, dar dupa mai multe crize de nervi facute de mine, mi-a spus ca simte ceva pentru el, ceva de genul admiratie, stare de bine ca o doreste cineva! Acum am luat o pauza, pentru a ne clarifica sentimentele, eu cred ca o iubesc! Mai pot face ceva, sa o cuceresc, vreau sfaturi, opinii! Am vorbit despre asta, mi-a zis ca uneori si-a dorit sa il sarute, ca e extrem de confuza! Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| mary2ramix a răspuns:

Urat din partea ta...nu-ti mai placea sa o saruti, iti era greu sa faci sex cu ea? eu te inteleg cu faza ca o iubesti enorm si ca vrei sa te impaci cu ea. Pentru a te putea impaca cu ea te-ai gandit vreun moment ca tu ai determinat-o sa se uite dupa alt baiat, ca ai dezamagit-o, i-ai recunoscut vreodata ca esti gelos? Eu trec prin exact aceeasi situatie cu iubitul meu, care s-a despartit de mine din cauza geloziei mele excesive! Noi am pastrat contactul si ne-am comportat ca si cum nu am fi despartiti(ne sarutam de fiecare data cand ne vedem si suntem singuri, uneori chiar imi spune ca ii e dor sa fiu din nou a lui, ca ma iubeste) pentru a ne demonstra ca ne iubim si ca ne dorim unul pe celalalt. Eu il astept pe el sa vina si sa-mi ceara sa ma impac si asta voi face. Incearca si tu sa ii demonstrezi ca o iubesti, cere-ti scuze fata de ea si da-o naibii de pauza ca asta va dauneaza amandurora, daca te refuna incearca din nou si cere-i sa-ti spuna daca te mai iubeste, cand vezi ca ezita sa-ti spuna lucrul asta inseamna ca te iubeste, dar nu vrea sa-ti zica pentru ca ai ranit-o! Succes si sper sa triumfe IUBIREA!

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ne spui ca nu iti place sa o saruti, ca nu mai poti face sex cu ea.Normal ca fata s-a saturat de tine,de "micile batai"care ar trebui sa fie inexistente intr-o relatie de iubire, cum spui tu ca va iubeati.Ce iubire este cu batai?! Te-air acit de ea, nu-i mai arati ca o iubesti,nu-i mai arati afectiune, ce rasplata vrei din partea ei?! Trebuie sa iei niste decizii. Daca te va accepta inapoi, ii cumperi un ursulet, ciocolata, ii spui simplu vreau sa fim iar ca inainte.m-am gandit si sunt constient ca tu esti viata mea.Chiar daca ti-am gresit, te rog din suflet sa ma ierti pentru toata greselile facute.Imi pare sincer rau si mai pot spune doar 3 cuvinte.TE VREAU INAPOI.E invata textul acesta si cu siguranta vei reusi!

| IMC90 a răspuns:

''Sunt cu o fata de aproape 5 ani''

Cica dupa ce face 6 ani si intra-n clasa I n-o sa mai fie asa nabadaioasa.

| VictorFlorin55 explică:

I-am mai facut mici cadouri, scrisorici, mi-a zis ca nu stie ce sa faca, ca s-ar putea sa cedeze si sa ne impacam, dar ca e nesigura daca e bine pentru noi, avand in vedere ca s-au intamplat aceste chestii! Eu i-am zis sa o luam incet, daca e...

| mary2ramix a răspuns (pentru VictorFlorin55):

Micile atentii conteaza foarte mult, nu trebuie sa ii iei ceva scump ci trebuie sa fie facut din inima, fa-o sa-si recapete increderea si totul va fi bine! Succes!

| termanEmil a răspuns:

Ai scapat fata deja
daca iubesti o fata, arata-i acest lucru mereu
Acum tirziu te-ai trezit (sry)
Nu cred ca mai poti schimba ceva
Trebuie sa pretuiesti femeia