| Anonimul69699 a întrebat:

Vorbesc cu o fata de imediat un an, am avut multe certuri si blockuri pe Facebook, recent ne-am impacat si, am inceput sa iesim, m-am atasat de ea si ii place de altcineva, va urma o poveste complicata pe care nici eu nu o inteleg, si azi am avut primul sarut, de fapt mai multe dar ei in continuare ii place de acea persoana.Eu unul sunt putin gelos, deoarece il place, dar nu vrea sa fie cu el.Am vorbit acum seara mai mult si, a zis sa ii acord timp sa se indragosteasa de mine, eu am acceptat si cam asta e, ne vom purta ca si un cuplu pana se va atasa ea de mine, mi-a pierdut increderea de la prima cearta deoarece faceam niste crize de nervi din cauza unei substante si, de atunci ne impacam si certam lunar, pana acum.O iubesc enorm si o vreau neaparat.Ce parere aveti? Va merita sa astept? Sfaturi? Ofer funda.Nu le prea am cu fetele si am zis sa fie ea ca e destul de ok.E complicata si din cate am vorbit, mergem spre succes.Multumesc pentru raspunsuri =)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum de sti ca ii place de aceala? Tu ii permiti sa vorbeasca despre acel baiat de fatã cu tine? E o libsa totala de respect, spune-i sa nu o mai facã când e de fatã cu tine.

Parerea mea e ca nu merge spre succes, merge spre esec esti doar o pion in relatia aia, incepe cu certuri si devine penalã, deoarece tu ii permiti sa-Ti facã asta. Ea incearca sa te indeparteze, deoarece esti cat se poate de sufocant, singura scapare si s-o faci sa se ataseze in adevaratul sens al cuvântului de tine, ar trebui sa te desparti de ea, sa-i spui sa luati o pauza, si s-o lasi pe ea sa se intoarã la tine, cât ca va dura ceva timp. Atunci o sa aiba sentimente de 10 mai accentuate, e simplu dar trebuie sa ai putin tupeu.

| Anonimul69699 explică (pentru anonim_4396):

Nu am fost impreuna, dar acum, a facut o decizie si, l-a lasat pe respectivul si a venit la mine.Mersi de sfat oricum, ai funda

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbiti de 1 an si azi ai avut primul sarut?
Cati ani aveti voi? 10-12 ani?

| Anonimul69699 explică (pentru Violleta2022):

16 chiar happy ne-am certat tot anul, si doar azi am incetat in a ne certa

| antonimilk a răspuns:

Daca vrei sa o faci sa te placa ofera i ajutor, sprijin, iubire și afecțiune.
Din când în când să zâmbească și îmbrățișaz o și câteodată un compliment