| Ionică a întrebat:

Sa zicem ca parintii, frati (sau surori), rude, prietenii, cunostinte etc vostri nu sunt de acord cu jumatatea voastra, ce faceti in situatia asta? Multumesc!

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incerc sa le arat ca gresesc. Oricum, decizia e a mea. Nu voi renunta la o relatie doar ca nu place familiei. E viata mea.

| baru a răspuns:

Nu trebuie sa uitam ca pe aceasta lume suntem singuri. Deci nu are asa mare importanta. Pa

| VodkaCoca a răspuns:

Incerc sa vad motivul din care nu sunt de acord cu el, si incerc sa le dovedesc ca nu e asa cum cred ei, si incerc sa vad chestia si din latul lor, poate ei incearca sa'mi explice ceva si eu nu reusesc sa deschid ochi laughing, oricum pana la urma urmei as ramane cu partenerul daca e ok pentru ca nu raman pe viata cu mama si cu tata. happy

| paramore a răspuns:

Deja sunt in situatia asta, dar nu ma intereseaza, eu imi vad de viata mea si merg mai departeoh go on

| rebeca a răspuns:

Cu toata sinceritatea, in prima faza as analiza situatia si motivele pentru care nu sunt de acord, pentru ca nu ajunge doar sa iubesti o persoana.Trebuie ca si aceea persoana sa te iubeasca, sa iti fie bine in acea relatie si sa fii sigur ca o sa o ai mereu alaturi in acea "lupta impotriva tuturor", iar daca merita as merge inainte pentru ca alaturi de aceea persoana mi-as trai viata.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Imi vad de viata mea!
Si eu am avut problema ta, dar nu i-am ascultat si ma felicit si acum, cand am peste 30 de ani de la casatorie.
Nu parintii, celelate rude, prietenii ori cunostintele traiesc cu jumatatea mea, ci eu. Mie trebuie sa imi placa si nu lor, indiferent de situatie.
Fericire!

| Andreutsa25 a răspuns:

In viata familia este foarte importanta si nimeni nu o sa te ajute mai mult decat familia ta...insa atunci cand iubesti lumea parca se schimba si nimeni si nimic nu mai conteaza.Eu sunt de parere ca daca va iubiti si vrei un viitor impreuna cu persoana iubita, merita sa lupti si sa arati intregii lumi cat inseamna pentru tine sa te inteleaga si sa te sustina.
Iti urez multa bafta si gandeste-te bine ca poate jumatatea ta are ceva care nu prinde familiei tale... poate poti sa schimbi asta. happy

| angel_6687 a răspuns:

Un caz asemanator cu al meu depinde de persoana de langa tine... dar gandeste-te foare bine mama si tata le poti spune decat la parintii tai, in schimb barbate sau nevasta la mai multe/multi...asa ca ar trebui sa facii in asa fel sa il/o accepte.*::*:*

| madia a răspuns:

E alegerea mea, nu a lor. Dar nu condtia ca tipul sa fie ok. Adica daca e un baiat de cartier, etc. atunci le dau dreptate sa fie inrijorati.

| Alina. a răspuns:

Uite, daca il iubesti ceea ce imi dau seama cand spui "jumatatea" nu trebuie sa te intereseze parerile celor din jur. Daca iubesti cu adevarat lupti pentru dragostea ta si ai sa vezi ca totul o sa fie bine la sfarsit >big grin

| Alina_5575 a răspuns:

Lupt pentru ceia ce iubesc si ma iubeste.Si eu am o relatie impotriva tuturor dar ma iubeste si il iubesc e tot ce conteaza chiar daca ei sunt impotriva noastra. Conteaza ce simti tu cum te simti langa acea persoana ca doar nu parinti sau prieteni traiesc cu elwinking

o seara placuta