| Anonima985 a întrebat:

TPU! HELP ME!

Vi s-a intamplat sa fiti intr-o relatie cu un baiat/fata, si sa simtiti ca e baiatul perfect pentru voi? Sa se incadreze fix in standardele pe care le urmariti la perechea voastra, reprezentand exact jumatatea voastra....insa sa aiba un defect (cu o oarecare influenta) si anume : aspectul fizic?

Parintii vostri sa nu fie de acord cu relatia voastra, afirmand ca e urat/a si ca va faceti de ras in public cu el/ea, prietenii sa rada de tine, si de gusturile tale, facand misto de defectele lui/ei.

Da, exact prin asta trec eu. Deci... ce e de facut? Cum inchei relatia cu el? straight face

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu vad intr-un mod rational lucruruile,nici optimist nici pesimist, undeva la mijloc, cei drept nici soramea nu pune accent pe fizic nu o inteleg, culmea deci o cunosc cat de cat nu o inteleg, voi fetele sunteti complicate sau noi oamenii suntem complexi, inaltimea sigur conteaza daca nu fizicul

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza aspectul fizic sa fim seriosi ce ne mintim atata nu stiu, eu cred ca nu prea il placi pe baiat,poate nici familia,prietenii tai din moment ce fac misto de el,e absurd ca i-ai dat o sansa si asta acuma viseaza povesti romantice si uite asa ne pierdem increderea in femei devenim curvari /badboys, numai te minti conteaza fizicul,caracterul cei ala? pe bune cui i pasa de caracter,apropo asa bine il cunosti? astea sunt basme i iubesc sufletul alte porcari, fi rationala, spune-i ca ai stat din plictiseala cu el cu el si asta e, trebuie sa va maturizati si voi, e normal la varstele voastre sa nu aveti habar ce vreti
ca sfat nu isi bate joc de el

| Anonima985 explică (pentru RAY):

Ti s-a mai spus ca ai un talent nemaipomenit ...in strica visele omului?

| RAY a răspuns (pentru Anonima985):

Sincer esti prima, dar apreciez sinceritatea ta, poate ma insel, repet daca ma insel imi cer scuze, poate voi fetele voi vedeti sufletele, sunteti detectoare de suflete, ciudat eu vad exact invers dar in fine

| Anonima985 explică (pentru RAY):

Ma bucur ca esti printre persoanele ce accepta atat critici, cat si aprecieri. Se poate si eu sa ma insel, dar raspunsul tau m-a deprimat oarecum, deducand ca esti genul ce vede intr-un mod pesimist lucrurile...

Multumesc oricum pentru raspuns, esti un dragut! O zi buna! >big grin

| RAY a răspuns (pentru Anonima985):

Eu vad intr-un mod rational lucruruile,nici optimist nici pesimist, undeva la mijloc, cei drept nici soramea nu pune accent pe fizic nu o inteleg, culmea deci o cunosc cat de cat nu o inteleg, voi fetele sunteti complicate sau noi oamenii suntem complexi, inaltimea sigur conteaza daca nu fizicul

| LoveSleep a răspuns:

Din moment ce întrebi "Să închei relația cu el", e clar.
Sigur părinții tăi nu sunt doar un pretext?
Tot ce trebuie să faci e să te gândești ce ai face dacă părinții tăi ar fi de acord cu el. Din punctul meu de vedere, ei nu au nici o legătură cu problema ta.

| Anonima985 explică (pentru LoveSleep):

Daca ar fi de acord, as ramane cu el. Dar nu sunt, tot imi spun ca e urat, ca arata ca in desenele animate, dandu-i tot felul de porecle, si ca se asteptau la mai mult de la mine, fiind o pretentioasa...

Si ce pot sa fac decat sa rup relatia? big grin

| Doub a răspuns:

Tu asta îţi doreşti? Chiar nu îţi place deloc de el?

| Anonima985 explică (pentru Doub):

La caracter enorm de mult, insa la fizic... e simpatic, are lipic...dar cam atat!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. am incheiat relatia rapid tongue, ma atras caracteru dar fizicu era nasol. Bine. eu sunt narcisit si conteaza aspectu pentru mine ( atunci mi-am dat seama cat de mult), acum tu stii ce conteaza mai mult pentru tine. happy

| Anonima985 explică (pentru anonim_4396):

Caracterul, adica pe mine nu ma deranjeaza fizicul sau, fiindca nu mai pun accentul... doar cei din jur sunt problema

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima985):

Si eu am fost in situatia ta. Is prietentios si toti se asteapta ca viitaore sa fie macar ca mine... eu zic sa iei o pauza desi ai sa regreti unpic... si sa vezi cum ii cu unu care arata mai bine chiar daca nu la fel de compatibil si atunci ai sa-ti dai seama ce vrei de fapt. happy

| Anonima985 explică (pentru anonim_4396):

Pai am fost! laughing E a doua mea relatie aceasta. Cu primul cu care am fost, avea un aspect fizic placut, a iesit chiar si mister boboc la mine in liceu. laughing

Dar la caracter era cam fitos, nu imi acorda destula atentie, pune accentul doar pe saruturi, nu si pe arta conversatiei, nu era clar ceea ce cautam. Si de aceea, am hotarat sa nu mai dau atentie aspectului fizic. Baiatul cu care sunt acum e inteligent, respectuos, ma adora, imi acorda atentie, exact de ce am nevoie... big grin

| CristinaSNC a răspuns:

Lasa parintii si gura lumii si fi fericit/a! Crede-ma ca stiu ce zic, mai tarziu ai sa regreti, ca la 60 de ani nu mai conteaza ca e frumos/a! O sa conteze doar iubirea si amintirile. Daca tu il/o iubesti fi cu el/ea, s-ar putea sa fie sufletul tau pereche.

| TeoImpuls a răspuns:

Daca iti place de el dar asculti ce spun ceilalti si te lasi influentata esti o proasta (fara suparare). Majoritatea persoanelor care gandesc asa nu au nimic in capatana.

| Anonima985 explică (pentru TeoImpuls):

Stiu! Daca mie imi place, asta e ceea ce conteaza, nu parerea celorlalti.winking Voiam doar niste opinii diferite asupra situatiei big grin Multumesc si o seara buna!