| netus a întrebat:

Sint o femeie casatorita si am 3 copii(desi nu ai spune). Am 29 de ani, iar sotul 34.Suntem impreuna de 12 ani si tin sa mentionez ca el a fost unicul barbat in ce priveste viata mea sexuala.Problema e ca m-am indragostit de un tip cu 8 ani mai tinar ca mine. El nu stie, dar intuitia imi spune ca nu-i sunt indiferenta.De 3 ani incerc sa mi-l scot din minte, dar in zadar. Cel mai grav e ca si-n momentele intime cu sotul meu mi-l imaginez pe EL, gindul meu e mereu doar la EL. Ce sa fac ca sa-mi pastrez familia?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,avand in vedere ca sotul tau este singurul barbat pe care l-ai cunoscut toata viata ta, banuiesc ca ceea ce te innebuneste, este de fapt o curiozitate furibunda si nimic mai mult.De 3 ani de zile il privesti si te atrage.Totdeauna vrem ceea ce nu putem avea.Tot ceea ce stii despre acest tanar este doar de suprafata,este numai ceea ce ti-a permis el sa vezi,misterul te atrage ca un magnet si mai ai putin si arunci totul in aer. Daca ai trai cu el, te-ai trezi ca esti foarte nefericita, crede-ma.La inceput,totul va fi minunat, dar cand atractia sexuala va trece(si trece repede) vei incepe sa auzi si sa faci tot felul de reprosuri, ca sa nu uitam si de gelozie.Cum ai grija azi de casa si de sotul tau,asa vei avea grija si de celalalt, nu? Dar in momentul de fata esti iubita mama si sotie, respectata si cinstita in casa ta.Alaturi de celalalt vei deveni brusc "aia cu trei copii cu care m-am incurcat".Mai devreme sau mai tarziu se va debarasa de tine ca de o pijama incomoda.Si,te vei trezi singura,cu trei copii de crescut, trei copii carora le-ai alungat tatal...
Adu-ti aminte cat ti-ai iubit sotul si ce va adus impreuna. Evoca in mintea ta tot ce va leaga, tot ce te emotioneaza din trecutul vostru.Priveste fotografii din trecut,joaca-te cu copiii tai, revarsa-ti dragostea ce o simti, plangi sa te descarci.Ai o familie minunata, ai trei copii care se bazeaza pe tine sa-i ocrotesti si sa-i cresti.Si un sot care trage pentru voi toti.Copiii vostri sunt expresia vie a dragostei voastre, aminteste-ti...Priveste-l in ochi pe sotul tau si straduieste-te sa-ti amintesti cat te emotionau ochii astia, candva.Incearca cu toata puterea mintii tale sa alungi umbra celuilalt din creierul tau. Ajuta-te singura, lupta cu tine.Cand avem copii deja viata noastra nu ne mai apartine.
Multe femei in situatia ta, prefera sa insele, considera ca isi pastreaza si familia si isi fac si bunul plac.Nu e asa,odata ce ai putut insela, ai terminat cu familia, ai pierdut-o. Vrei mereu mai mult.Mai multa libertate,mai multi bani, mai mult... orice, nimic nu-ti mai este de ajuns.Nu pasi pe drumul asta,nu te mai poti intoarce.
Inteleg prin ce treci si stiu ca nu ti-e usor.Dar,deja primul pas spre bine, l-ai si facut.Te-ai speriat si te intrebi cum sa-ti salvezi familia, ceea ce e bine.Cred ca vei reusi, ti-o doresc din tot sufletul! Ramai dreapta si frumoasa in lumea ta curata, aproape ideala si n-o sa-ti para rau.

7 răspunsuri:
| blaxy a răspuns:

Sa iti adunci aminte ca esti o femeie.si nu o pustoaica de 16 ani.ai kopii...si daca se afla? cine vei ramine tu in fata sotzului si fata kopiilor? o tradatoare? o c***a? sorry dar gindeshtete la ceea ce faci.esti femeie si trebuie sa ai putina minte in cap

| Allexis a răspuns:

... asa se intampla cand primul barbat cu care faci sex devine sotul tau. E doar curiozitate de genul "cum ar fi cu celalalt". Ai urmatoarele variante: te calmezi si te ocupi de familie si sot / incepi o relatie intima dar discreta cu al doilea barbat si ai grija sa nu fii prinsa / incerci o noapte si atat cu celalalt barbat si vezi dupa aceea daca merita. Familia ti-o poti pastra atat timp cat nu devii neglijenta cu sotul si copiii tai si atat timp cat nu-ti schimbi comportamentul fata de ei (asta ar da de banuit...)

| wzz a răspuns:

Wow! Aici nu mai pot spune că e generaţia kinder. Nu te sfătuiesc să faci ceva fără să te gândeşti foarte bine înainte. Ai un soţ şi 3 copii la care nu merită să renunţi chiar atât de uşor. Nu am dreptul de a-ţi spune "Nu ştii ce simţi, nu te-ai îndrăgostit de el" pentru că ai o anumită vârstă şi eşti trecută prin viaţă, ştii mult mai multe decât mine. Mă miră faptul că în acei 3 ani de zile nu ai putut să ţi-l scoţi din minte. o.o Tind să cred că îl vezi des pe acel tip şi de aia nu-l poţi uita. Această întrebare trebuia pusă acum mult timp în urmă, acum cred că este prea târziu, au trecut deja 3 ani şi tu tot nu-l poţi uita. Nu cred că te poate ajuta nimeni în legătură cu această problemă, doar tu.

| TheSpecialOne a răspuns:

Omg tu chiar ai degand sa strici viata a 3 copii pentru ca tu ai te miri ce moft? Si de unde sti ca si baiatul ala ca la 21 de ani aia e te place?

| diesel94 a răspuns:

Vezi-ti de treaba ta si de familia ta, lasa prostiile ca esti matura. Ai niste copii de crescut care au nevoie si de un tata sa ii sprijine.

| giulia_6149 a răspuns:

Eu cu toate ca nu am experienta in asta.Dar din cele auzite. Familia e cea mai importanta love struck ti.ar placea ca 'copii tai intr-o zi sa zicaa da mami une e? mami ce face? si alti sa zicaa a fugit tata ca altii.La varsta de 29 de ani :O eu una nu mi.as lasa fam, daca nu ai facut pasu asta pana acum, crezi ca il vei face de acum inainte? Eu nu cred, mai bine concentrezate asupraa fam talee.
Succes sper ca ti.a fost de foloss happy! Gandeste-te inainte de a face pasu astaa. Renunti la 4 pentru unu laughing? Mia bine nu
Eu iti urez succes happy!

| SuperJesus a răspuns:

Tu vrei/ai nevoie de o aventura. Deci fa-ti de cap cu ala mai mic, iti vei da seama ca n-are cum sa bata rutina celor 12 ani de lucruri bune/rele alaturi de sot si lucrurile revin la normal.
Daca nu revin, inseamna c-ai avut o revelatie si 12 ani ai stat langa persoana nepotrivita (situatie cam complicat de gestionat happy ). Mult succes!