| PantiufGavril12 a întrebat:

Salut! Stiu ca va parea foarte ciudat ce voi spune dar astept niste raspunsuri cat de serioase posibile.
Aseara am intretinut un act sexual, fara prezervativ, nu am ejaculat cat timp eram in actul sexual dar am avut un fel de "pre ejaculare" (un fel de lubrifiant natural din sperma ) nici nu stiu cum sa ii zic si ma intrebam daca aceasta chestie poate ajunge la sarcina! Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Șanse mici dar există.

| Goete a răspuns:

Din cate am citit eu lichidul lubricant poate continensoerms in cazul in care ai avut o ejaculare anterioara si nu ai urinat dupa.

Acum daca intrebi daca asa poate ajunge la sarcina; Maria l-a nascut pe Isus si nici atat nu a facut. Era virgina, deci e posibil. Trebuie doar sa ai crez laughing

| Crackman a răspuns:

Este o posibilitate

| Xxdelma a răspuns:

Se poate! SA IA PASTILA DE A 2 zi

| PantiufGavril12 explică (pentru Xxdelma):

Si daca ea ia antibiotic, pastila mai are efect( antibiotic= doxicilina)

| silvyaxoxo a răspuns:

Da,se poate ajunge la sarcina, pentru ca lichidul pre ejaculator contine si "copii", dar important e sa nu considerati ca extragerea la sfarsit este o metoda de protejare, sunt riscuri foarte mari de a ramane gravida.