| Lnk_Andrei_1990 a întrebat:

Salut.Sub capul penisului am niste bubite (ca niste cosuri ) mici destul de multe, mi-au aparat de acum 3 ani fara sa fi avut contact sexual.In timp de 3 ani au aparut mult mai multe,dar doar dedesbut, nu in alta parte. E o problema cu ele? zic nu am nicio problema cu ele nu ma ustura nu ma mananca dar totusi arata destul de urat. Trebuie sa contactez un medic?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca acele bubite de culoare alb-galbuie, cu aspect de cosuri minuscule sunt situate pe santul sau coroana glandului jur imprejur pe toata circumferinta sau doar in grupari neuniforme, atunci este vorba de asa numita afectiune denumita papule perlate peniene (PPP). Papulele perlate peniene nu au o cauza sau factor strict determinat, prezinta o forma benigna, nu sunt transmisibile sexual si deci nu sunt provocate de o boala infectioasa, si nu au nicio legatura cu igiena personala. Cea mai plauzibila cauza determinate de unii dermatologi este reprezentata de o obstructie a glandelor sebacee. Pentru informatii complete si foarte bine documentate acceseaza urmatorul material : http://www.renewskinandhealthclinic.co.uk/......-ppp.html. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Consulta de urgenta un medic, pentru a vedea care sunt cauzele aparitiei acestor bubite.

Răspuns utilizator avertizat