| rtvskyline a întrebat:

Saluthappy. Sunt cam incurcat, la capitolul "LOVE". Deci, sa incep povestea:
Sunt cu o fata, mult mai diferita decat mine, total diferita chiar, si stiu ca lucrul asta ne atrage cel mai mult, dar apar certuri, si neincrederi pentru ca eu stau mai mult pe afara, umblu noapteachatterbox, etc, iar ea este foarte cuminte. Mi-a zis ca nu prea ii convine cum sunt, si ca familia ei nu o sa ma accepte cu toate lucrurile pe care le fac. unele mai putin demne si legale, la care am renuntat pentru ca sa pot fi cu ea. si se simte cam prost ca am fot nevoit sa ma schimb doar ca sa fim "noi" bine.
Sincer cred ca am facut bine ca am incercat sa devin mai "cuminte" dar nu pot renunta chiar la tot, chiar la toata viata mea separata de ea, si acum ar cam vrea sa ne despartim, dar seara vorbim ceva si ziua facem altceva. Ne vedem, sa mai discutam, si nu ma pot abtine, o pup pe obraz, si o inmoi si pe ea, se vede ca nu vrea sa renunte si ca ma iubeste, dar zice ca "trebuie" sa facem asta. Pt mine vine mai mult ceva o obligatie ceea ce zice easad. un sfat va rog? o impresie, o parere, oricesad NEED HELP.

multumesc!

Răspuns Câştigător
| Nu a răspuns:

"Fa ce-ti spune inima" rolling on the floor auzi explicatie de maimutoi toropiti dupa filme de dragoste.
Daca fata e intr-adevar cuminte cum zici tu si nu incearca doar sa te modeleze dupa imaginea armasarului pe ponei roz din visele ei, atunci eu zic sa te iei dupa ea. Vezi tu, majoritatea persoanelor din zilele noastre, se cred cei mai destepti, au impresia ca daca-i asculta pe altii, isi pierd ei "onoarea" de masculi alfa. Da' vezi tu, problema e ca nu-i asa. Poate fata aia e mai desteapta ca tine si poate stie mai bine ce-ti trebuie si ce nu, de aia insista sa o asculti si sa faci cum zice ea, mai ales ca ai zis-o cu gurita ta, lucrurile pe care le faci nu sunt prea demne sau prea legale, asa ca daca tu insuti recunosti ca nu-i bine ce faci, eu zic sa ciulesti urechile la ce spune si sa renunti la TOT ce considera ca ar fi o problema.
Sugestia mea? Tineti o discutie pe tema asta, luati-va o foaie si un pix, pune-o sa noteze ceea ce vrea schimbat si discutati optiunile si detaliile.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pacat de fata.

| TheBrainiac a răspuns:

Salut! Parerea mea e ca ar trebui sa cauti alta fata care sa te accepte asa cum esti tu, fara sa trebuiasca sa te schimbi deloc.

| rtvskyline explică:

Scuze ca am scris gresit, dar ma greabeam

| Palaghianu_Emi_1993 a răspuns:

Nu te lua dupa altii, nimeni nu o sa-ti vree binele mereu happy
Eu iti recomand sa faci ce iti spune inima, si daca vrei sa ramai cu ea, gasiti o cale comuna, adica sa va intelegeti cumva...
Stiu eu, ar fi o idee sa o ei si pe ea cu tine... ( dar nu cand esti in grup cu baietii happy fiindca nu o sa ai timp de ea asa mult happy )

| Ciobotaru_Alexandra_1996 a răspuns:

Fa ce-ti spune inima!