| motanuldezamagit132 a întrebat:

Salut, sunt impreuna cu o fata si ea e de acord sa facem sex poimaine. Trebuie sa cumpar prezervative si lubrifiant. Am 14 ani de unde pot cumpara? Daca nu imi da la magazin? Sa iau de la farmacie? Si nu stiu ce marime sa iau la prezervative

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca gasesti prezervative pentru scula ta de 14 ani?

| Violleta2022 a răspuns:

Ufff pentru anisorii tai si la cuculetul din pantaloni, nu se gasesc inca prezervative.
Eu spun sa mai amanati vreo 3-4 ani sexul si sa va jucati acum de-a altceva, mai putin riscant.

| ywar a răspuns:

Probabil ca deja s-a intamplat, asta daca nu cumva tu te-ai terminat inainte de a intra in savarina ei. Ce sa-i faci, experienta si impact psihologic. Daca nu era minora ma bagam si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara prezervativ si fa treaba nu te lua dupa altii ca esti prea mic. Pentru un baiat e bine sa faca cat mai devreme nu e ca la fete.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Pentru un baiat e bine sa faca cat mai devreme nu e ca la fete. '' -> De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai in primul rand la noi nu e o mandrie sa fii virgin cum e la fete.
In al doilea e bine sa prinzi experienta de mic pentru ca cu cat inaintezi in varsta si nu ai experienta o sa iti fie din ce in ce mai greu.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, nu este o mandrie, dar sunt oarecum multicei care pana la ~20 de ani nu au facut-o, vorbesc din ceea ce cunosc. Acum eu personal nu o vad ca pe o mandrie daca ai fost cu cineva care isi tine usile deschise pentru toata lumea, practic ti-a oferit un free win, este ca si cum te-ai lauda cu nota 10 primita moca laughing. Nu crezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Si daca marchezi cu poarta goala tot te bucuri laughing si femeile usoare au rolul lor

| Vasile2003 a răspuns:

Desi nu îți recomand sa faci acest pas dacă nu te simți pregătit îți voi spune totuși ce trebuie sa faci pentru a nu avea surprize neplăcute... Poti cumpăra prezervative de la orice magazin sau farmacie fără probleme, adică mai mult de niște priviri dubioase din partea vanzatoarei nu vei primi =)). Trebuie sa înveți sa îți masori penisul ...pentru prezervativ nu ai nevoie sa știi neapărat lungimea, adică majoritatea au lungimea standard, vei avea nevoie sa știi circumferința (grosimea ), sunt destul de multe tehnici de măsurare, asta vei găsi tu( cu metrul de croitorie sau o ață pe care o pui inconjur și o masori după etc), îți pun un link în care vei găsi ce fel de mărime ai nevoie la prezervativ în funcție de circumferința penisului tău

https://www.thepoc.ro/......rvativele/

Îți recomand să îți cumperi mărimea necesară, adică nu trebuie sa ceri o mărime mai mare doar fiindcă îți va fi rușine la casă... dacă prezervativul nu va fi strâns îndeajuns s-ar putea să ai "surprize" după ...Succes!

| elennax a răspuns:

Iti da prezervative si lubrifiant oriunde de la orice varsta. Dar ce mama ma-si? Ai 14 ani. Nu esti nici fizic nici psihic pregatit pentru asa ceva

| Celcestietot a răspuns (pentru elennax):

Cum adica nu esti pregatit psihic, ca nu inteleg?

| elennax a răspuns (pentru Celcestietot):

Cum e la nivel fizic pubertatea, la fel e si la nivel mental. Treci printre anumite stari si cu siguranta un copil de 14 ani care probabil nici examenul nu l-a dat inca nu este suficient de matur pentru asta

| Celcestietot a răspuns (pentru elennax):

Consideri ca este probabil ca deciziile de acum sa il afecteze pe viitor?

| Stoi94315 a răspuns (pentru Celcestietot):

Adică fierb hormonii în tine și nu gândești la rece situatia

| Anonim5695 a răspuns:

Te duci oriunde si iei ca ti se da. Nu mai judecati atat si ganditi va ca macar baiatul se protejeaza.