| anonim_4396 a întrebat:

Ajutoooor! :'(

Parintii mei se tot tipa la mine spunandu-mi sa invat pentru urmatoarea zi la scoala. Eu le spun ca nu am deloc (chiar nu am) iar ei tot insista sa invaat.dar nu am ce sa invat sad sunt la liceu in clasa a 9-a si nu prea ne mai da de scris ca in generala...
Ei inca sunt la ideea ca sunt in scoala generala si primara.

Ce pot sa fac? Va rog sa ma ajutati...nu mai suport haosul ăsta =( :'( :'( broken heart

Răspuns Câştigător
| Zorok a răspuns:

Pai poti sa iei o carte de ceva (matematica, chimie, fizica, biologie) sa faci niste probleme sau sa te uiti peste niste subiecte de BAC. Poti sa inveti putin la engleza (personal nu suport franceza deci nu te indemn sa inveti la ea) poti sa inveti o limba noua sa scrii compuneri, sa deschizi manualul de istorie sau geografie sa mai acumulezi cultura generala.Sunt sute de moduri prin care poti sa "inveti" sa iti si placa. Daca chiar nu ai chef, pur si simplu stai la birou sau in pat cu telefonul si niste carti in fata telefonului astfel incat sa stai cu fata la parinti, iar ei sa vada doar cartea.Insa eu iti recomand invatatul happy

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune mana si repeta lectiile atunci, ce-i asa mare tragedia, abia le vei stii mai bine!