| Andreiu68 a întrebat:

Salut! Sunt intr-o relatie de 10 luni cu o fata. Aceasta fata nu ma lasa sa ies cu grupul meu de prieteni desi sunt numai baieti in el, fara fete. Timp de astea 10 luni ieseam zi de zi cu ea afara, plimbari in aer liber, la cafea si mai multe, ne petreceam minim 6 ore pe zi. Acum de 2 luni mi-a venit inapoi dorul sa ies cu grupul de prieteni sa facem prostii, sa facem gratare etc chestii. Simt nevoia aceea sa ies cu prietenii, mai am prieteni care ma suna hai la mine sa bem o cafea, altul hai la mine sa facem o bauta, iar cand ii spun iubitei mele ca ma duc la baiatul X ca vreau sa ies cu baietii se supara rau, tipa, urla zice ca o pun pe locul 2, ca nu imi mai pasa de ea, ca nu ies cu baietii si am o alta fata, dar eu ii trimit mereu poze, video si ii arat ca sunt cu baietii. Dupa se supara imi da mesaje sa o las sa nu o mai sun, imi da block peste tot, plange, dupa ma suna si copilarii din astea.M-am saturat sa nu ma lase, i-am zis de 100 de ori minim sa ma lasa ca nu mai pot certuri si ne-am certat si despartit din cauza asta, dar mereu ne impacam ca plange ca proasta si ma cauta si eu milos accept si dupa spune ca ma lasa sa ies cu prietenii mei. Iubita mea este mai asa nu are prietene fete, nu stiu de ce. Nu o pot aduce in grupul meu de prieteni ca sunt numai baieti, nu ma simt in largul meu si mai multe. Vreau niste sfaturi, nu stiu cu cine sa vorbesc despre asta, va rog ajutor. Eu am 24 de ani iar fata 18, e prea copilaroasa.

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ehehe lasa ca vezi tu fratelo cand prinde gustul studentiei si iti va da ocupat la telefon cum vei exploda de gelozie. Sau cand va prefera sa iasa cu fetele la baute in camin si pe tine nu te invita

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa cauti o cale de mijloc creand tu un grup in care vin si fetele, adica fiecare prieten sa vina cu prietena sau iubita si in felul asta unde mergi, mergi cu ea.
Din pacate, cand iti iei un copil de iubita, accepti si ce vrea ea sau ii dai papucii.
Sincera sa fiu, nici mie nu-i place ideea sa te duci la distractie cu prietenii si ea sa stea in casa.

| Hammurabi a răspuns:

Cine crezi că e de vină că tu ți-ai luat un copil?
Acum trebuie să stai să-l crești.
Normal că nu o poți lăsa singură și tu să pleci cu prietenii, pentru că ea nu are încă o viață personală.
Ea acum trăiește doar cu tine și prin tine. Doar atât.

Ai răbdare, că peste câțiva ani, când ea va mai crește și va descoperi "viața", o să devi tu cel gelos. O să-ți faci tu probleme pe unde umblă și cu cine și de ce nu stă permanent acasă.
Așa că ai grijă cum gestionezi situația.
Pentru că lucrurile se pot schimba rapid când "rățușca cea urâtă" va deveni "lebădă". laughing

| ywar a răspuns:

Cine iubeste, lasa si libertate. Nu exista sub nicio forma iubire fara incredere. E necoapta si trebuie sa accepti asta. O face pentru ca astea ii sunt trairile la varsta asta. Nu ai ce face. Alta, sunt atat de multe.

| Crackman a răspuns:

Eu iti zic c efectiv o ciutanca de 18 ani face figuri la tine ( exemplul mai matur ca ai 24 ) ce dracu nu vezi ca este toxica?

| LordCristobal a răspuns:

Nu e normal sa aibă reacțiile astea.Adica ea daca la 18 ani are posesivitatea asta cred că odată ce creste o să dezvolte o posesivitate mai nocivă.
Eu zic sa vă despărțiți prietenește că până la urmă mai simți nevoia să mai vorbești și cu altcineva în afara de iubita.Si explica-i într-un mod cât mai ușor și frumos că nu sunt bune reacțiile ei.
Eu nu as putea sa stau cu o fata care nu m-ar lasă să mă văd cu prietenii sau familia.

| 1997onur a răspuns:

Bro îți dădeam dreptate pana când am văzut ce pedo ești-_- cum ia sa aiba 18 și tu 24? Ești pedo este doar un copil fata aia.

| Andreiu68 explică (pentru 1997onur):

Nu e nici un pero peleu, daca avea 13 ani si eu 18 mai ziceam, dar ea este majora

| Ady5890f a răspuns:

Eu as zice sa o lasi,fete mai sunt,din ce am citit din perspectiva mea reiese ca aveti o relatie cam toxica,daca tii enorm de mult la ea gaseste o cale de mijloc azi stai cu ea,maine iesi cu prietenii, daca nu functioneaza las o frate, mai sunt fete, e si o diferenta de varsta intre voi, nu prea mare dar se simte