| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salut, sunt pus intr-o situatie destul de dificila. M-am atasat destul foarte tare de o fata, chiar daca nu am fost oficial impreuna ambii ne dadeam de inteles sentimentele. In ultima perioada a aparut o tensiune negativă intre noi, de cand ea a inceput sa fie geloasa ca ies cu un grup unde este o fata pentru care am simtit ceva la un moment dat, dar insa a fost o greseala la acel moment, iar respectiva fata este una dintre cele mai bune prietene ale mele, printre singurele persoane in care am incredere. Felul in care se comporta fata la care tin eu mult din cauza asta ma face sa renunt, insa sufletul imi spune altceva. As dori niste sfaturi cum sa aleg mai usor ce sa fac, este o întrebare destul de delicata.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

O relatie autentica implica exclusivitate.Nici o fata nu e fericita sa imparta pe iubitul ei nici fizic nici sufleteste cu nimeni altcineva.

| sadrian46 a răspuns (pentru ania):

Dacă nu e autentică, tot relație e. Numai Lenin susținea că dragostea este prin natura ei exclusivistă. Deci o fată e fericită dacă ea știe că nu e împărțită sufletește cu alta. Astfel acea fată are pretenția ca să controleze și sufletul iubitului. La acea fată îi dau recomandarea să dea un anunț pe situl erotic. Caut iubire autentică conform definiției lui Lenin.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă sufletul îți spune altceva, ascultă de sufletul tău, că el știe mai bine ca tine.

| Crackman a răspuns:

Scăpa de toxicitate
Indiferent ce forma are

| DenqOO a răspuns:

Cam greu un sfat aici. Doar tu stii relatia pe care o aveti
Moemntan, nu esti impreuna cu nici una, deci nu ai nici o responsabilitate fata de ele. Iar gelozia mi se pare una din cele mai urate sentimente, daac actioneaza acea cand nu esti cu ea, sa vezi cum o sa faca cand o sa fiti impreuna. Iti spun din propria experienta.

| Adolf8 a răspuns:

Ascultați inima!

| Anonim5695 a răspuns:

Te place mult si ii este frica ca o sa o "alegi" pe cealalta fata. Stabileste ti prioritatea si fa persoana la care ti mai putin dintre ele 2 sa inteleaga ca o placi pe aialalta. Daca iti place tare de fata asta, explica i ca nu simti nimic pentru prietena ta cea mai buna si incearca sa te indepartezi de ea. S ar putea sa te placa amandoua la un moment dat si o sa fii pus intr o postura naspa. Choose one