| ciakloverx a întrebat:

sunt intr-o situatie extrem de delicata, si ma intreb daca m-ati putea ajuta. m-am indragostit acum 2 luni de profesorul meu. e sensibil, inteligent si ma priveste mereu, ca stau in prima banca. el nu stie ce simt pentru el, cu toate ca ma cunoaste de mai bine de 2 ani si imi este confident.nu i-am zis. pentru ca el e insurat si are familia lui. nu o sa ii zic. totusi. m-a luat in brate de 2 ori, si o data l-am luat eu. eu m-am atasat mult si sunt legata sufleteste de el. nu imi vine sa distrug o casnicie perfecta din cauza faptului ca imi place mie. desi nu imt ce am simtit pentru ceilalti baieti, ci ceva inzecit mai profund! ce sa fac? sa actionez? sa renunt la sentimentele astea? daca ar fi sa renunt, cum sa nu imi mai placa?

Răspuns Câştigător
| KARINA2012 a răspuns:

Nu cred ca el va renunta la familia lui pentru tine, cred ca te manipuleaza emotional.Invata sa fii mai putin credula, invata sa-ti ucizi sentimentele pentru ca nu se merita sa investesti intr-un individ care a ales deja.
Sunt destui tineri care iti vor arata iubirea lor, de ce sa te opresti la un om insurat? Ti se pare ca e special...nu-i asa?
Aseaza-te in locul sotiei lui si vei vedea un monstru ce-si seduce elevele, gandindu-se doar la el.Nu se gandeste nici la sotia lui, dar nici la tine!
Sfatul meu:renunta, inainte sa te simti folosita!

14 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Lasă-l mă in pace pe săracul om, că după ce ţi-o trage, ai să ajungi şi tu la TV că, vezi doamne, te-a violat.

| ciakloverx explică (pentru Jigsaw):

Uite, nu stiu daca ai inteles prea bine, dar daca nu esti sigur de poveste, tine-ti gura! nu am zis ca da semne ca ma place sau ca imi face avansuri! daca te gandesti, poti lua in brate orice prof/profa

| Jigsaw a răspuns (pentru ciakloverx):

Depinde şi cât de sărit(ă) eşti!

| ciakloverx explică (pentru Jigsaw):

... la noi in scoala relatiile elev-profesor nu sunt dure happy profii ne sunt prieteni si suntem apropiati (elevi->profesori)

| DeeaMarry a răspuns:

Renunta.
Cred ca gandul ca ai distruge o gramada de vieti ar trebui sa fie de ajuns.
Plus ca ma indoiesc ca el te iubeste, sau ca si-ar lasa familia pentru tine. Daca e atat de inteligent precum spui, nu ar face niciodata asta. Barbatii care fac asa ceva se lasa condusi de hormoni.
Sunt sigura ca exista baieti de varsta ta mult mai buni decat profesorul tau.

| MLSS a răspuns:

Nu renunta la visele tale dar nu strica nimic din visele altora!
Gaseste pe cineva care sa te faca fericita astfel incat sa iubesti din nou. O sa fie greu insa o sa reusesti. O femeie reuseste tot ce vrea!
Succcesss! Te puppp :**

| Lightsnow a răspuns:

Renunta. Relatiile gen elev-profesor nu functioneaza niciodata si aduc numai probleme. Cred ca ai vazut multe cazuri la televizor. Cunoaste baieti de varsta ta. O zi buna!

| ZambetulEiNuMinte a răspuns:

E doar parerea ta ca el va renunta la familia lui pentru tine.Crezi ca avand acasa copii si o sotie pe care sigur o iubeste enorm, va renunta la ei pentru a fii cu o fata sub 18 ani, care dupa cateva luni se va plictisii de el si va cauta un baiat mai tanar.De ce si-ar distruge casnicia pentru asta? In ce situatii te-a luat in brate? El cati ani are? Eu zic sa renunti la gandul ca vei putea fii vreodata cu el, nu va merge.Vei gasi un baiat de varsta ta cu care sa ai o relatiee:*

| ciakloverx explică (pentru ZambetulEiNuMinte):

Nici nu am spus ca eu cred ca el va renunta la familie pentru mine happy

| ciakloverx explică (pentru ZambetulEiNuMinte):

Nici nu am spus ca eu cred ca el va renunta la familie pentru mine happy
PS: m-a luat in brate prima data pentru ca m-a vazut foarte trista, mai ceva ca imi dadeau lacrimile. a doua oara m-a luat in brate pentru ca am luat 10 la test si eram atat att de atatatatattatat de happy. el are in jur de 29-30 de ani.

| AlexiiaAle a răspuns:

Renunta! Nu are rost sa strici o familie, o sa-ti gasesti uh pe altcineva, nu te mai gandi la el:*

| Bfocoasa_Aicilef_1987 a răspuns:

Vad ca deja ai primit niste raspunsuri foarte bune si eu sunt de aceeasi parere; renunta pentru ca ai tot timpul din lume pentru a-ti gasi partenerul potrivit; stii vorba aceea:care este al tau nu ti-l va lua nimeniwinkingsucces