| anonim_4396 a întrebat:

Sunt si eu intr-o mare dilema am 17 ani si sunt pus intr-o situatie cam dificila, trebuie sa aleg intre doua fete ( oana si adina) sunt cam de aceeias varsta doar ca oana este genul de fata timida, linistita si cuminte stie ca isi faca o prezenta placuta pe cand adina este un pic cam "bagaboanta" si nu stiu pe care dintre ele sa o aleg faza e ca imi plac amandoua dar ce ma ingrijoreaza mai mult este ca, cu oana asi putea avea o relatie de lunga durata si o poveste de dragoste frumoasa (cred), dar adina imi poate oferi mult mai multe si aici ma refer la sex(avand in vedere ca eu sunt genul de baiat care nu sta cu o fata pentru sex)... Astept o parere sincera. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| necunoscut22 a răspuns:

Buna prietene si eu am trecut prin aceiasi experienta am trecut si eu exact asa dar sa-ti spun; am ales-o si eu pe cea mai bogaboanta i cei drept dupa un timp bun am avut parte de sex la ea, dar dupa un timp ea s-a schimbat si ma insselat si atunci mia parut rau ca n-am ales-o pe cea timida si sincera si serioasa ca in cazul tau.Eu sunt de parere ca e mai bine sa o alegi pe oana pe cea,, oana este genul de fata timida, linistita si cuminte stie ca isi faca o prezenta placuta,, pentru ca tu ai ziss ca nu esti genul de baiat care sta cu o fata doar pentru sex daca vrei sa ai o relatie de durata lunga alege-o pe oana, daca crezi ca vrei sex si o dezamagire dupa un timp alege-o pe adina pentu ca ai zis ca adina iti poate adina iti poate oferi sex dar dupa un timp fetele de acest gen se schimba si ofera si altuia sex si atunci regreti ca nai aleso pe oana.Alegeo pe oana si vei avea o relatie frumoasa de dragoste in care vei avea si sex cu timpul. Dami funda.

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O votez pe Oana.
Incepeti viata curat si frumos si va continua asa.
Fete ca Adina,vei intalni pe toate drumurile, ca Oana, mai rar.
Parerea mea.
Tu decizi.

| AnGeL a răspuns:

Eu as alege-o pe oana

| Pedala a răspuns:

Adina, dupa sex... oanahappy

| florynna903 a răspuns:

Ce mai pot spune...
Eu as alege-o pe Oana deoarece ea nu cred ca te-ar insela vreodata sau sa te minta verde-n fata.
Dar nu e alegerea mea, sti care e cea mai buna parere care nu ti-a fost data: urmeaza-ti inima si vei fi sigur ca nu vei gresi.

| Dragooos223 a răspuns:

Salut
Eu zic sa o alegi pe oana pentru ca daca ai putea sa ai o relatie de lunga durata cu ea si o sa va iubiti mult clar o sa faceti sex pana la urma dar cu adina daca este mai bagaboanda nu o sa tina relatia! Alegeo pe oana!

| Dragooos223 a răspuns:

AM uitat ceva sa iti spun : Adina o sa faca odata sex cu tine si o sa se desparta! asa is fetele astea mai bagaboante

| Crissuuu a răspuns:

Oana puppy dog eyes

| helen_4137 a răspuns:

Eu as zice sa o alegi pe oana...cred ca este mult mai placut sa ai o relatie bazata pe incredere rspect dragoste adevarata decat o relatie bazata pe sex...si poti obtine si lucrul asta d l oana mai tarziu si va fi mult mai placut.

| cokocosmy a răspuns:

Deja sti ca raspunsu este oana chiar tu ai zis ca nu cauti o fata doar pentru sex happy succes

| maryanaa a răspuns:

Deci uh zici ca nu esti genu care sa stea cu o fata numa pentru sex! bun.nu trebuie neaparat sa te iei dupa parerile noastre deoarece uh esti singurul care poate decide asta!

parerea mea ar fi oana doarece cum ai zis uh ai putea avea or elatie mai lunga pe cand cu adina nu se stie niciodata pentru ca de la vagaboante nu sti la ce sa astepti poate umbla cu tine si cu inca candva pe langa tine sau poate nu asta e u risc pe care ar trebui sa til asumi daca o alegi pe ea. oana ar fi o alegere buna, dar trebuie sa ti cont si de care te place mai mult si care tia dovedit mai mult pana acum.si oana iti poate oferi "sex" dar daca se respecta va trebui sa astepti. acum uh esti singurul care decide sper ca vei reusi pana la urma.Bafta

| Iepurila a răspuns:

Mai baiete. Daca vrei o relatie serioasa... Alege fata cuminte. O sa tina relatia mult si bine daca stii cum sa te comporti. Daca o alegi pe cealalta fata... O sa stai cu ea vreo 2 luni. (timp in care sigur o sa faceti si sex) si apoi o sa va despartiti. De ce? Din cauza ei. Astea sunt genul de fete care cauta sa se dea in spectacol. Deci alege fata cuminte daca vrei relatie de lunga durata.happy

| AdamJensen a răspuns:

Am 11 ani si asta e parerea mea alege-o pe oana deoarece nu te va insela.

| dannys32 a răspuns:

Multumesc frumos pentru raspuns eug3n, am sa tin cont de toate pareriile voastre.

| supermiky a răspuns:

Oana pare mai ok. Acum e alegerea ta langa cine ai vrea sa stai.:d

| manutu a răspuns:

Alegeo pe oana o sa ai mult mai mult decat de la adina