| eusebiu27 a întrebat:

acum doua săptămâni am făcut sex cu prietena mea protejat însă mi-am dat drumul in prezervativ și am continuat după pentru ca nu mi-am dat seama.Am verificat după prezervativul dacă era rupt și nimic era uscat, de alunecat nu mi-a alunecat sau sa fi curs pe lângă.Am întrebat-o și pe ea dacă a simțit ceva și mi-a spus ca nu.Stiu ca e puțin probabil sa fi rămas dar totuși m-a speriat faptul când am văzut ca rezervorul era plin iar ea era in perioada fertila.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativele sunt prevazute din momentul fabricarii lor cu acel ''balonas rezervor'' existent in capatul lor inchis, exact cu scopul si rolul de a inmagazina sperma ejaculata in timpul sexului. Se apreciaza si se considera ca asa se procedeaza in mod corect, fiindca altfel/in caz contrar prezervativul NU ar fi fabricat cu acel balonas rezervor. Daca prezervativul folosit are exact marimea potrivita pe grosimea penisului, in acel caz acel prezervativ va ramane in continuare bine fixat pe penis si dupa ce acesta incepe sa-si piarda din erectie. Practic este aproape imposibil ca sperma sa se poata scurge printre penis si prezervativ si pe sub inelul de cauciuc intarit aflat la capatul sau deschis si astfel sa ajunga in vagin. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibil sa ramana gravida.

| Sofer a răspuns:

Stai liniștit man ca daca nu era spart sau ceva. Nu ai de ce sa îți faci griji.

| seth2016 a răspuns:

Daca prietena ta nu e Virgin Mary nu avea cum sa ramana insarcinata.

O exceptie e cazul in care un spermatozoid s-a teleportat din rezervor in vagin si si-a facut de cap.