| eusebiu27 a întrebat:

am avut contact sexual protejat cu prietena mea in urma cu doua săptămâni.La un moment dat mi-am dat fără sa vreau drumul in prezervativ dar am continuat. Dupa ce am realizat ce s-a întâmplat l-am controlat, nu curgea, nu era rupt, era intact.Nici ea nu mi-a spus ca a simțit ceva pentru ca a fost la baie după contact.
Chestia este ca urmează sa ii vina ciclul pe 23 însă astăzi pe 19 când scriu întrebarea mi-a zis ca nu are simptome de ciclu.
Este posibil sa fi rămas însărcinată? Țin sa precizez ca am fost la mare in perioada respectiva ma gândesc sa nu fi răcit la burta.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fist protejat si nu a curs sperma im vaginul prietenei tale, nu poate sa ramana gravida.

| eusebiu27 explică (pentru Emilian65):

Eu personal l-am
Verificat de 3 ori sa văd dacă curge ceva nu curgea nimic iar ea mi-a spus ca nu a simțit ceva jos

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci probleme, pentru asta este prezervativul, sa iti dai drumul acolo fara nicio grija ca ramane insarcinata plus de asta ai zis ca l-ai controlat si este intact, cum ai zis si tu astazi suntem in 19, mai sunt cateva zile pana pe 23, nu te impacienta, si daca sa zicem ca ii intarzie, cauza poate sa fie alta dar in niciun caz nu este insarcinata atata timp cat v-ati protejat.Multa sanatate!

| Andrabitch a răspuns:

Dacă prezervativul era intact nu este însărcinată.
Pt liniștea dvs. Sa faca un test de sarcina.
Eu luna asta am avut simptome decat cu 2 zile inainte de menstruatie si in general aveam cu 7 zile, și de data asta m-a durut doar burta.+Mi a întârziat 3 zile.
Simptomele menstrei nu sunt doar dureri de burta si sani.