| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si sunt nascut pe 10 Iunie 2004. Zilele acestea am incercat sa ma masturbez. e prima oara dar nu am reusit. pur si simplu am frecat.o dar nu am ejaculat. nu a iesit nmc. Colegii mei de la scoala chiar vb despre asta si ca eu pot sa se masturbeze. Multumesc anticipat!winking

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca te poti masturba insa fara sa se produca si ejacularea de sperma. Organele tale de reproducere inca nu au ajuns la maturizarea lor sexuala si din acest motiv deocamdata nu produc lichid spermatic. Probabil ca peste circa 2 ani vei ajunge si tu in situatia prietenilor tai putin mai mari. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Iti faci mai multe conturi ca sa pui aceeasi intrebare? Ti-am mai raspuns o data. Ai 12 ani, nu ai sperma, asteapta sa mai cresti. Poti sa o freci linistit cat vrei, intr-o buna zi va aparea si lichidul datator de viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Unii copii se dezvolta mai repede ca altii, fizic si hormonal, ai rabdare ca nu-i inca timpul tau.

| mihai69 a răspuns:

Nu e musai să ejaculezi atunci când ești prea tânăr, deși te masturbezi. Mai durează o vreme până ce vei fi capabil să produci măcar lichid seminal, ca să ai ce ejacula.
Asta nu înseamnă că nu poți continua să te masturbezi, dacă asta îți provoacă plăcere.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia ta, organele sexuale nu sunt capabile sa produca sperma. Asteapta vreo 2-3 ani si atunci si tu vei ejacula in urma masturbarii.

| Mircea234 a răspuns:

Asta e unicul meu cont. nu mai am altul :/