| Trax a întrebat:

Am 14 ani si am un penis de 18.5 cm lungime si 4.6 cm diametru. Am 1.90 inaltime.
Pe la ce varsta se opreste din crescut?
E marime normala? E prea mic?
Va rog sa dati doar raspunsuri serioase si legate de subiect.

Multumesc in avans!

Răspuns Câştigător
| djrex122 a răspuns:

Fiecare se dezvoltă în felul lui, din experenta mea unei fete/femei e mai satifăcator să ai penisul mai mare!

Și eu îl aveam la fel pe la 14-15 ani!

Doresc fundă!

| Quassaar a răspuns (pentru djrex122):

Da..da...toți îl aveam la fel pe la 14-15 ani..este normal?

21 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Fugi de aici, ca nu te crede nimeni. Poti avea penisul de 18cm la 14 ani ca pana la 16-17 iti creste, dar sa ai 190 cm inaltime la varsta asta....mai greu de crezut.

| Trax explică (pentru GdX):

Banuiam ca nu ma crede mai nimeni. Am multi prieteni adulti care au crezut initial ca am 16-18 ani.
Am dovezi legate de inaltime.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu va mai măsurați penisu începând cu gaura cu.rului ca stricați media europeana care zice 13cm

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici o schita, cum sa-ti masori penisul:
http://www.penimaster.ro/masorlung.html

| Trax explică (pentru Violleta2022):

Merci, asa l am masurat din prima.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru varsta ta penisul este mai mult decat normal.

| alina2k18 a răspuns:

Ohhhhh, bUnawinking
O ai mare de totwinking
Pe la 16-17 ani se opreste din crescut, deci ajungi cam la 21-22 cmwinking asa da laughing
PS: sa imi dai mesaj cand faci 18 aniwinking iti fac un cadou de neuitatwinking

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alina2k18):

La unii se opreste din crescut la 20 de ani.
Vrei sa-l chemi la tine la 18 ani?laughing Dar acum nu-ti ajunge?big grin

| Trax explică (pentru alina2k18):

Misto. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont ca marimea maxima a penisului uman in conditii naturale este de 19 cm, exista 4 variante:
1 ti-a dat medicul hormoni.
2. ai masurat gresit, se intampla des, daca masori partea de jos a penisului mai castigi vreo 3 cm care nu iau contributie in actul sexual. Penisul se masoara din partea de sus sau din lateral pui un prezervativ si pana unde potri trage, pui liniaru in partea de sus a penisului.
3. Minti, nu este ceva deosebit majoritatea barbatiilor mint in legatura cu marimea.
4. Daca chiar ai de 18, 5 inseamna ca este mare, de retinut 1 din 1000 barbati are penisul de 18 cm, Iar tinand cont ca zona estica a europei e categorizata prin penis mai mic sansele sunt si mai mici...

ori minti de ingheata apele (mai degraba varianta nr 2)
5 din 100 de barbati au penisul de 16+ cm, deci imagineaza-ti penisul de 18, 5 cm, ar fi 1 din 10. 0000,
Dar

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Are pe mama dracului! Nu e misto sa te dai in stamba pe net?

| Trax explică (pentru anonim_4396):

Am mai cautat topicuri pe aici inainte sa scriu.
1. Nu.
2. Am masurat de sus.
3. Te numeri printre ei? tongue
4. Okay.

| Trax explică (pentru ywar):

Daca esti frustrat, strange cortul si o zi buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Trax):

Acu vad 1, 90 la 14 ani happy categoric e fake topicu

| Trax explică (pentru anonim_4396):

E ok, daca esti scund, trist si o ai mica, nu te judeca nimeni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Trax):

Is scund, dar o am mai mare ca media romaniei happy

| Vladescape a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cu 1.72 la 11 ani

| Ciorobara a răspuns (pentru Vladescape):

Eu la 8 ani am 1.69

| GucciGang2k17 a răspuns:

Prima data scoate l din gura ca sa creasca