| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni am vazut un baiat. A inceput sa imi placa foarte mult de el. Sunt o fire timida si nu am incercat sa intru in vorba cu el, dar acum o saptamana mi-a scris el. Din ziua aia nu am mai vorbit, dar l-am vazut aproape toata saptamana si l-am vazut de cateva ori uitandu-se la mine. Imi place foarte mult de el. Nu stiu ce sa fac. Nu cred ca eu ii plac. Poate e prea mare diferenta intre noi. Eu am 17, iar el 21. Cum sa fac sa il uit? Ma gandesc tot timpul la el de ceva timp si cred ca poate vorbeste si cu alte fete. Vreau sa nu ma mai simt asa.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nici nu ai vorbit cu el de unde sti ca nu te place? noi nu va gandim gandurile sa stii, ne plac fetele care se exprima dar care nu se lasa usor

| mihai69 a răspuns:

Nici tu nu știi ce vrei...

| Mayar a răspuns:

In ce conditii l-ai vazut prima data? in ce context ati schimbat nuemre de telefoane sau ce mosu ati schimbat de ti-a scris el tie.

| Paula555 a răspuns (pentru Mayar):

El lucreaza aproape de scoala mea. Mi-a dat cateva like-uri la pozele de pe Facebook si dupa m-a bagat in seama. Am vorbit o singura data.

| Mayar a răspuns (pentru Paula555):

Cum a decurs conversatia?

| Paula555 a răspuns (pentru Mayar):

Nu am vorbit prea multe. Ce fac, de unde sunt, cati ani am si cam atat.

| RyanGeorge a răspuns (pentru Paula555):

Probabil ca nu te mai baga in seama din cauza ca a aflat ca ai 17 ani? Zic si eu, oricum nu este diferenta mare ...adica 4 ani, o diferenta de varsta ar fi ceva de 6-7-10 ani, asta numesc eu diferenta.
El stia ca esti la scoala / sau ca inveti acolo?
E posibil sa aiba pe cineva in momentul asta, ii place de tine ar vrea dar nu prea, sau probabil este si el la fel de timit ca si tine si te-a bagat in seama apoi nu a stiut cum sa mai procedeze.
Sunt mai multe variante iar nici noi nu stim prea multe informatii.

| Mayar a răspuns (pentru Paula555):

Si apoi a tacut?! a ramas mut? inseamna ca voia doar niste informatii de baza despre tine si atat...

| just4ubr2015 a răspuns:

De unde esti anamaria

| 1918 a răspuns:

Buna
Mai sunt milioane de baieti...
Pasiunile te vor ajuta sa-l uiti. Fa ceea ce-ti place, cat mai des.
Si intreaba-te daca exista vreun motiv logic pentru care sa suferi. ( O sa vezi ca nu e niciunul)

| nimeninuconteaza a răspuns:

Dacă tu crezi că te poate ajuta să îl uiți, încearcă să o faci. Găseşte-ți alte lucruri de făcut care să-ți preocupe nu doar mişcările corpului, cât şi mintea şi gândurile. Mergi la un sport, la o plimbare cu bicicleta şi bucură-te de natură, dar fără să te gândeşti la viața ta şi la persoanele din ea. Citeşte mult, astfel vei uita de absolut orice! Vei intra în lumea personajelor şi a poveştii şi cu greu vei mai ieşi de acolo. Vorbeşte mult cu prietena ta cea mai bună, râdeți, petreceți timp împreună, uitați-vă la filme şi în roagă-te să nu aduceți amândouă subiectul,, băieți". :')
Şi în niciun caz să nu-i mai scrii. Nu merită, mai ales că nu ați vorbit de atunci.
Dacă se uită la tine, nu e neapărat să te placă. Şi eu am dilema asta cu băiatul pe care îl plac, dar el mi-a dat chiar foarte multe semne şi tot nu ştiu ce să cred.
Poate vei găsi un alt băiat, uită-te mai cu atenție la tine în clasă, după ce se termină vacanța. Poate un băiat va fi bucuros că din nou ați început liceul şi te va putea vedea în fiecare zi. Analizează şi poate vei da peste cineva care să se uite la tine şi să te accepte aşa cum eşti. happy
Dacă nu este altă soluție, aşteaptă! Totul va veni la momentul potrivit.
Multă baftă!